شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨
 


مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر خبر داد

عضویت ایران در تیم توانبخشی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر گفت: نشست سالانه‌ تحت عنوان کارگروه سلامت در فوریت ها و سوانح با حضور صلیب سرخ فنلاند، نروژ، دانمارک، اسپانیا، فرانسه، ژاپن، کانادا، آلمان، سوئیس، اتریش، انگلیس، ایتالیا، سوئد و ایران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به نقل از ایسنا، دکتر افشین علیخانی مدیرکل بهداشت و درمان، اظهارکرد: فدراسیون بین المللی صلیب سرخ همه ساله نشستی را تحت عنوان کارگروه سلامت در فوریت‌ها و سوانح با هدف ارتقای هماهنگی‌ها، بازبینی فرایندهای عملیاتی برگزار می کند.

مدیر کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر افزود: نشست مذکور در سال جاری نیز با حضور صلیب سرخ فنلاند، نروژ، دانمارک، اسپانیا، فرانسه، ژاپن، کانادا، آلمان، سوئیس، اتریش، انگلیس، ایتالیا، سوئد و ایران، اعضای مرتبط با مسئولان ارشد فدراسیون بین المللی صلیب سرخ، کارشناسان تخصصی دفاتر منطقه‌ای فدراسیون و کارشناسان مرتبط کمیته بین اللملی صیلب سرخ و سازمان بهداشت جهانی و همچنین صلیب سرخ سنگاپور، کره جنوبی، هنگ کنگ و فیلیپین به عنوان مهمان به مدت یک هفته برگزار شد.

دکتر علیخانی با بیان این مطلب گفت: اعضایی که در این نشست حضور می‌یابند کشورهای دارای واحدهای پاسخ استاندارد فدراسیون (ERU)هستند و با توجه به اینکه از سال گذشته ایران به عنوان نخستین کشور مسلمان به عضویت این خانواده درآمده است، به صورت رسمی به نشست دعوت شد.

وی در ادامه با تاکید بر انجام ارزیابی‌های مستمر و بسیار دقیق و همه جانبه از عملکرد واحدهای پاسخ اضطرار (ERU) در طی عملیات، افزود: بخشی از زمان نشست مختص به بررسی اشتباهات صورت گرفته و راه های پیشگیری در عملیات بعدی بود و در این راستا محور این بخش از نشست به بررسی عملیات بنگلادش اختصاص داشت.

علیخانی در ادامه خاطرنشان کرد: در این نشست مسایل مختلفی مانند جانمایی واحد و تجهیزات، نحوه ارایه خدمات به مراجعان و رعایت نکات بهداشتی، پیگیری ارجاع بیماران، روش های مختلف استفاده از تجهیزات و ملزومات، ارایه توضیحات کافی در مورد داروهای تجویز شده برای بیماران، گردش بیمار در واحد، ایجاد سالن های انتظار و ... مورد ارزیابی قرار گرفته بود.

مدیر کل بهداشت و درمان با تاکید بر حضور ایران به عنوان یکی از واحدهای پاسخ اضطراری فدراسیون در عملیات بنگلادش، عنوان کرد: در این گزارش بارها از ارزیابی عملکرد ایران تقدیر به عمل آمد و در بعضی از موارد نیز به عنوان تنها کشوری که تمامی اصول را به طور کامل رعایت کرده بود، نام برده شد.

وی افزود: نماینده فدراسیون در بنگلادش نیز سخنرانی خود را با تصویری از واحد جمعیت هلال احمر ایران در بنگلادش و با عبارت کامل ترین تیم که بیشترین خدمات سرپایی را ارایه کرده است، آغاز کرد.

علیخانی با بیان این مطلب که در حاشیه این نشست و با توجه به ظرفیت های جمعیت هلال احمر از ایران خواسته شد تا عضو تیم تدوینگر دستور العمل‌های واحد پاسخ اضطراری توانبخشی فدراسیون نیز باشد، افزود: همچنین از ایران خواسته شد تا جهت برگزاری دوره‌های آموزشی در ایران و شرکت نمایندگان در این دوره ها که طریق جمعیت‌های ملی برگزار می شود، هماهنگی و اقدامات لازم را انجام دهد.

مدیر کل بهداشت و درمان در پایان عنوان کرد: بدون تردید حضور در جمع خانواده واحدهای پاسخ اضطراری فدراسیون تنها راه مشارکت مستمر در عملیات منطقه‌ای و بین المللی بوده که با بهره‌گیری از تجارب و الزام به رعایت استانداردها و شاخص‌های ارزیابی در اینگونه عملیات‌ها، بهره‌وری خدمات در پاسخ به سوانح ملی نیز به صورت اصولی افزایش قابل توجه خواهد یافت و این مهمترین هدف و دستاورد برای ما تلقی می‌شود.


٠٧:٤٢ - سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٨٩٤    /    تعداد نمایش : 5033

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: