شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨
 


در نشست مدیر منطقه خاور میانه و شمال آفریقا فدراسیون و معاون بهداشت هلال احمر مطرح شد؛

هلال احمر می تواند بازوی اجرایی فدراسیون در منطقه باشد/ استفاده از ظرفیت های هلال احمر در سطح منطقه و جهان

سید هاشم، مدیر منطقه خاور میانه و شمال آفریقا فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر ضمن بازدید از مرکز جامع توانبخشی با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر دیدار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در این نشست اظهار کرد: جمعیت هلال احمر سابقه ای 96 ساله دارد که زمان زیادی از این سال ها را به موضوع بهداشت، درمان و توانبخشی پرداخته است و از این نظر قدمتی بالاتر از وزارت بهداشت در کشور دارد.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با اشاره به اینکه در 40سال اخیر بر اساس سیاست ها و نظام کشوری، تولیت موضوع بهداشت، درمان و توانبخشی به وزارت بهداشت واگذار شده است، افزود: لازم به ذکر است که هلال احمر به واسطه قدمت خود نقش بسیار زیادی را در این زمینه در کشور ایفا می کند و از جمعیت های ملی توانمند در سطح دنیا است.
صفاریه در ادامه خاطر نشان کرد: هلال احمر در موضوع بهداشت داخل کشور همکار و کمک رسان وزارت بهداشت در شرایط عادی و اضطراری است و در خارج از کشور نیز فعالیت های بهداشتی، انجام پروژه ها و کمک به تقویت زیرساخت های کشورهای میزبان را بر عهده دارد.
وی با تاکید بر فعالیت های گسترده هلال احمر در زمینه درمان داخل کشور و ارایه فعالیت های درمانی در 14 کشور دنیا، گفت: هلال احمر امکانات درمانی بسیاری در استان های مختلف و همچنین زیرساخت های بسیار مناسبی را به منظور پاسخگویی به نیاز های بهداشتی و درمانی در حوادث دارد و به عنوان نخستین جمعیت هلال احمر در سطح دنیا، دارای تیم‌های پاسخ‌ اضطراری (ERU) عضو فدراسیون بین المللی صلیب سرخ است.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با اشاره به قدمت 55 ساله هلال احمر در زمینه توانبخشی کشور، عنوان کرد: غالب فعالیت ها در این حوزه بیشتر از نقش کمکی است که جمعیت های ملی در کشور خود ایفا می کنند و به نوعی این نقش تبدیل به تولیت شده است. هلال احمر ایران ضمن پیگیری سیاست های توسعه یابنده، حجم بالایی از نیازهای کشور در زمینه توانبخشی تامین می کند.
صفاریه در ادامه خاطرنشان کرد: هلال احمر با بهره مندی از تعداد زیادی داروخانه در سطح کشور علاوه بر کمک رسانی به نظام دارویی کشور، به نوعی پشتیبان تیم های درمان اضطراری هستند و با نگاهی انسان‌دوستانه به افراد آسیب پذیر و کم درآمد خدمت رسانی می کنند.
آقای سید هاشم، مدیر منطقه خاور میانه و شمال آفریقا فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با اشاره به نشست خود با دکتر پیوندی، رییس جمعیت هلال احمر و موضوعات مطرح شده در مورد همکاری های دوجانیه و مشترک در سطح منطقه عنوان کرد: با توجه به امکانات هلال احمر ایران، ظرفیت های بسیار زیادی وجود دارد که ما افتخار می کنیم بتوانیم در سطح منطقه و جهان از این ظرفیت ها استفاده کنیم. همکاری ما با یکدیگر منجر به انتقال اطلاعات و تجربیات به سایر جمعیت های ملی خواهد شد و این امکان ایجاد می‌شود که جمعیت هلال احمر ایران هر چه بیشتر با جمعیت های ملی هماهنگ شود و خدمات بیشتری ارایه کند.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به منظور افزایش همکاری ها و روابط پیشنهاداتی ارایه کرد و گفت: ما ظرفیت های بسیاری در جمعیت هلال احمر داریم و می‌توانیم مرکز آموزش و دپوی تجهیزات فدراسیون بین الملی صلیب سرخ در منطقه باشیم و همچنین با توجه به فعالیت کارخانه نساجی هلال احمر و تولیدات آن می توانیم پشتیبانی عملیات ما را در منطقه انجام دهیم.
صفاریه با تاکید بر اینکه هلال احمر می تواند انجام عملیات بهداشتی درمانی را در هر نقطه ای از منطقه توسط واحدهای درمان اضطراری خود انجام دهد، افزود: با توجه به فعالیت هلال احمر در 14 کشور دنیا و برخورداری از نیروهای مجرب می توانیم اجرای پروژه های ظرفیت سازی و ایجاد زیرساخت ها در این مناطق را به عهده بگیریم. تمام این پیشنهادات با حمایت های تکنیکالی و مالی فدراسیون عملی می شود و به این ترتیب هلال احمر می تواند به نوعی بازوی اجرایی فدراسیون در منطقه باشد.


١١:١١ - چهارشنبه ٢ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٩٤٠    /    تعداد نمایش : 3289

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: