سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > آیا با طرح حیات دوباره آشنا هستید؟
 


  چاپ        ارسال به دوست

آیا با طرح حیات دوباره آشنا هستید؟

طرح حیات دوباره یکی از فعالیت‌های بشردوستانه سازمان جوانان است که بر این اساس طی سه سال گذشته بیش از ۱۴۰ هزار نفر از اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر فرم اهدای عضو را تکمیل کرده اند و در این مدت ۵ نفر از این عزیزان دچار مرگ مغزی شده اند و اعضای خود را اهدا کرده اند.

این فعالیت ها در راستای تفاهم نامه ای که سازمان جوانان با بیمارستان مسیح دانشوری دارد، انجام شده است. این مرکز چه به لحاظ تعداد اهداکنندگان عضو و چه از نظر تنوع جراحی ها، در خاورمیانه برتر است و همچنین تنها مرکز پیوند ریه در خاورمیانه است و همزمان پیوند چند عضو را انجام می دهد.

اجرای طرح حیات دوباره در سازمان جوانان نیز با دو هدف انجام می شود. اول اینکه بتوانیم در زمینه فرهنگ سازی برای اهدای عضو فعالیت کنیم و دوم اینکه اعضای سازمان خود به عنوان کسانی باشند که به دیگران در این خصوص آموزش می دهند.

باتوجه به توزیع جغرافیایی خوبی که اعضای سازمان جوانان در سطح کشور دارند،  پیام رسانان خوبی در این زمینه هستند و می توان با ارائه آموزش های لازم، به کمک آنان فرهنگ اهدای عضو را در کشور ترویج داد.


١٢:٥٨ - يکشنبه ٣ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩١٧٢٤    /    تعداد نمایش : ١٣٩٠٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج