جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
 


مشارکت فعال معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی در کمک به مردم میانمار

محموله کمک‌های هلال احمر ایران حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی پس از ارسال به بنگلادش در میان آوارگان مسلمان میانماری توزیع شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، با توجه به اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر، محموله کمک‌های هلال احمر ایران  حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی به بنگلادش ارسال شده است. محموله بشردوستانه هلال احمر برای مردم مسلمان میانمار 160 تن وزن دارد، که در فاز نخست 100 تن از اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی به کشور بنگلادش ارسال و  در میان آوارگان مسلمان میانماری توزیع شده است.

همچنین اعزام تیم عالی ارزیاب متشکل از دکتر مرتضی سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات و دکتر حسن صفاریه معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در دستور کار این نهاد مردمی قرار گرفت.

با همت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر واحدهای اسکان اضطراری در بنگلادش‌ برای آوارگان میانمار بنا شد. جمعیت هلال احمر ایران با برپایی چادرهای امدادی، آمادگی تامین اسکان اضطراری مردم مسلمان میانمار به مدت سه ماه در بنگلادش را دارد.

لازم به ذکر است؛ تیم‌های واکنش سریع معاونت بهداشت،درمان و توانبخشی هلال احمر نیز برای کمک به مردم مسلمان روهینگیای میانمار همراه با محموله دوم اعزام خواهند شد.


٠٩:٢١ - سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٧١٧    /    تعداد نمایش : 977

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: