جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر عنوان کرد:

انجام ارزیابی‌های اولیه نیازهای بهداشتی و درمانی جهت کمک به آوارگان میانمار در نقاط صفر مرزی بنگلادش

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر گفت: تیم ارزیاب عالی ارزیاب جمعیت هلال احمر به منظور بررسی تامین حداقل خدمات اولیه امداد رسانی، ایجاد اردوگاه و بیمارستان صحرایی برای آوارگان و ارایه بهتر خدمات به مسلمانان آسیب دیده میانمار در بنگلادش حضور دارند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی به نقل از تسنیم، دکتر حسن صفاریه با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه برای کمک به مردم میانمار و آمادهسازی محموله امدادی، خوراکی، زیستی و بهداشتی هلال‌احمر ایران برای ارسال به این کشور، گفت: پس از انجام هماهنگی‌های لازم با وزارت امورخارجه کشور، فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر و صلیب‌سرخ میانمار برای ارسال محموله امدادی شامل اقلام خوراکی، زیستی، دارویی و بهداشتی به این کشور هماهنگی‌های لازم صورت گرفت.

صفاریه با تاکید بر حضور خود جهت ارزیابی نیازهای بهداشتی و درمانی در بنگلادش، عنوان کرد: در نخستین اقدام تصمیم گرفته شد تا ضمن ارسال بخشی از این اقلام به همراه تیم عالی ارزیاب متشکل از معاون وزیر امور خارجه و دست اندرکاران به عنوان ارزیاب اولیه به کشور بنگلادش اعزام شوند تا پس از ارزیابی اولیه با تمرکز بر امداد رسانی به آسیب دیگان و به‌ویژه کودکان، زنان و افراد سالمند صورت پذیرد.

وی با اشاره به حضورش در مراسم تحویل محموله به همراه رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر نماینده مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ارتباطات بین الملل جمعیت هلال احمر، و تعدادی دیگر از مسئولان در بنگلادش، گفت: بر همین اساس نخستین مرحله توزیع محموله کمک‌های بشردوستانه جمعیت هلال احمر شامل 40 تُن اقلام دارویی، زیستی، بسته‌های غذایی شرایط اضطراری، چادر، زیرانداز، پتو، کنسرو و ... در میان مسلمانان روهینگیایی میانماری ساکن در اردوگاه‌ها و با هماهنگی و نظارت هلال احمر بنگلادش در بین آسیب‌دیدگان روهینگیایی انجام شد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با تاکید بر وضعیت نامناسب بهداشتی، عدم وجود سرپناهی مناسب برای آسیب دیدگان و همچنین کمبود غذا برای آوارگان روهینگیایی، عنوان کرد: بر همین اساس به دنبال پیدا کردن راهی برای تامین حداقل خدمات اولیه، ایجاد اردوگاه و بیمارستان صحرایی برای آوارگان و ارائه بهتر خدمات به مسلمانان آسیب دیده میانمار هستیم.

 

صفاریه در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تکیه بر توانایی‌های موجود در سازمان‌های مختلف جمعیت هلال احمر بتوانیم گام‌های موثری در عملیات امدادرسانی و فراهم کردن شرایط مساعد جهت کمک به آوارگان میانمار در نقاط صفر مرزی بنگلادش در راستای اهداف والای خود برداریم.


١٥:٠٤ - چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٧٦٩    /    تعداد نمایش : 700

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: