جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
 


توسط مرکز سلامت هلال احمر در ساحل عاج صورت گرفت؛

انجام غربالگری و معاینات چشم پزشکی رایگان در آغاز سال تحصیلی

غربالگری و معاینات چشم پزشکی رایگان در آغاز سال تحصیلی میلادی توسط مرکز سلامت هلال احمر در ساحل عاج انجام گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با آغاز سال تحصیلی 2017/2018 بیش از 400 نفر از دانش آموزان مدارس مختلف منطقه فقیر نشین پورت بویه در آبیجان پایتخت ساحل عاج مورد معاینه رایگان بینایی سنجی و کنترل و تشخیص زودرس بیماری‌های چشم پزشکی در مرکز سلامت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.

دراین مراسم که با استقبال عمومی مردم و مسئولان دولتی، محلی و منطقه‌ای مواجه شد؛ اصل‌مند رئیس مرکز سلامت هلال احمر در سخنانی به تشریح اهمیت توجه خانواده‌ها به وضعیت سلامت سیستم بینایی و لزوم پیشگیری و درمان بیماری‌های چشمی دانش آموزان و تأثیرات آن در کیفیت تحصیلی آنها پرداخت.

در ادامه امانویل کوآدجودبیر کل جمعیت صلیب سرخ ساحل عاج با تقدیر از خدمات پلی کلینیک هلال احمر خواستار توجه بیشتر جمهوری اسلامی ایران به مردم محروم کشورش شد.

منصور شکیب مهر سفیر جمهوری اسلامی ایران در ساحل عاج نیز ضمن حضور در مراسم و بازدید از روند ارایه خدمات به انبوه دانش آموزان محروم و خانواده‌هایشان، در مصاحبه با خبرنگاران حاضر از آمادگی جمهوری اسلامی ایران و اراده دو کشور برای توسعه و گسترش هر چه بیشتر همکاری‌ها و مناسبات با توجه به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در زمینه پزشکی، خبر داد.

 

 


١٠:٠٩ - يکشنبه ٢ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٨١٨    /    تعداد نمایش : 347

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: