شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر:

ارایه یک هزار و 845 مورد خدمت در بخش مادر و کودک به زلزله زدگان کرمانشاه

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در ارتباط با عملکرد تیم های بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر در جریان زلزله کرمانشاه بخشی از خدمات ارایه شده را تشریح کرد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به نقل از تسنیم، دکتر حسن صفاریه در ارتباط با عملکرد تیم های بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر در جریان زلزله کرمانشاه، به بخشی از خدمات ارایه شده اشاره و اظهار کرد: تیم های بهداشت و درمان از ساعات ابتدایی وقوع زلزله در منطقه حضور داشته و نسبت به ارایه خدمات درمانی به زلزله زدگان اقدام کرده اند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان این مطلب که در مجموع 888 مورد خدمت توسط پزشکان اعزام شده به منطقه ارایه شده است، افزود: آمار ارایه شده از خدمات ارایه شده در دسته بیماری های عفونی 316 مورد، بیماری های اسهالی 54 مورد، عفونت‌های کلیه و مجاری ادراری 23 مورد، بیماری های پوستی 45 مورد، بیماری های قلبی و عروقی 82 مورد، بیماری های مزمن 92 مورد، عفونت های چشمی 37 مورد، 225 مورد سایر بیماری ها و 14 مورد نیز به مراکز درمانی دیگر ارجاع داده شده اند.

صفاریه با اشاره به ارایه مجموعا 166 مورد خدمات پرستاری نیز، گفت: این خدمات شامل تزریقات، سرم تراپی، پانسمان، نوار قلب، اکسیژن درمانی، احیا، آموزش و مشاوره و ... است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت توجه به زنان و کودکان در حوادث و ارایه مجموعا یک هزار و 845 مورد خدمت در این زمینه به زلزله زدگان کرمانشاه، عنوان کرد: با توجه به اهمیت و گستردگی آسیب ها در بین قشر مذکور، متخصصان این حوزه 28 مورد خدمات به زنان باردار مانند مراقبت‌های بارداری و زایمان، 785 مورد خدمات برای زنان غیر باردار، 596 مورد خدمات اجتماعی شامل مشاوره و آموزش، 425 مورد خدمات سرپایی ارایه کرده اند و همچنین 11 مورد نیز به مراکز دیگر اعزام شدند.


١٦:٢٤ - دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٨٤٥    /    تعداد نمایش : 792

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: