چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر خبر داد

پذیرش تیم درمان اضطراری هلال احمر در عملیات‌های جهانی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: از این پس تیم درمان اضطراری هلال احمر ایران در تمامی عملیات‌های پاسخگویی به نیازهای بهداشتی و درمانی در عرصه بین المللی حضور فعال و مؤثر خواهد داشت.

 

حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در ارتباط با تیم درمان اضطراری هلال احمر ایران اظهار کرد: تلاش و پیگیری مداوم و مستمر در سال‌های اخیر توسط اداره کل بهداشت و درمان این معاونت برای تیم های ارایه دهنده خدمات بهداشتی پایه (BHCU) منجر شد تا جمعیت ملی ایران به توان پاسخگویی در عرصه ملی و بین المللی دست یابد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با تاکید بر اینکه تیم های مذکور نهایتا به عنوان نخستین تیم درمان اضطراری بین المللی در بین جمعیت‌های هلال احمر دنیا از سوی فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ پذیرفته شدند، خاطر نشان کرد: از این پس در تمامی عملیات های پاسخگویی به نیاز های بهداشتی درمانی در عرصه بین المللی حضور فعال و موثر خواهند داشت.

وی با بیان این مطلب که این دستاورد برای کشور ایران از اهمیت بسیاری برخوردار است، عنوان کرد: جمعیت هلال احمر عربستان، قطر و امارات با وجود هزینه های هنگفتی که برای این امر صرف کرده اند، تاکنون موفق به کسب این جایگاه نشده اند.


١٠:٣٩ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٢٢٢    /    تعداد نمایش : 994

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: