شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨
 


بازیکن مصدوم تیم استقلال تهران:

هلال احمر برای من یک معجزه بود

لئاندرو پادوانی سلین بازیکن برزیلی تیم استقلال که سال گذشته دچار آسیب نخاعی شد، مدتی است که به منظور دریافت خدمات درمانی و توانبخشی به مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر مراجعه می‌کند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، لئاندرو پادوانی سلین متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۸۳ در کاستلا، بازیکن فوتبال اهل برزیل است. پادوانی چندین سال برای باشگاه برزیلی برازیلینسه بازی کرده است و بعد از گذشت حدود 6سال حضورش در ایران و بازی در تیم های مختلف، اوایل اسفند ماه سال گذشته در بازی فولاد خوزستان - استقلال تهران دچار آسیب نخاعی از ناحیه گردن شد. وی تحت عمل جراحی قرار گرفت و سپس جهت خدمات توانبخشی به تهران بازگشت.

این بازیکن برزیلی کشورمان مدتی است که به منظور دریافت خدمات درمانی و توانبخشی به مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر مراجعه می کند و به گفته خودش روز به روز به سوی بهبودی بیشتر پیش می‌رود. به همین بهانه خبرنگار روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی با او به گفتوگو  نشست که در زیر می‌خوانید.

«از سنین نوجوانی انجام ورزش فوتبال را در شهر خود آغاز کردم و سپس در چندین تیم از شهرهای دیگر نیز بازی کردم. بعد از مدتی یکی از مدیران برنامه، با من تماس گرفت و پرسید که آیا دوست دارم به ایران بیایم یا خیر؟ در ابتدا ترسیدم، چرا که به دلیل اخباری که بر علیه ایران در رسانه ها، تلویزیون و روزنامه‌ها پخش می‌شد, همه تصور می‌کردن که در این کشور جنگ است و همه خانواده‌ام بابت این موضوع نگران بودند؛ اما پس از سفر به اینجا، تصورات ما تغییر کرد و متوجه شدم چنین اخباری غلط است. ایران کشوری بسیار خوب، با مردمانی دوست داشتنی است و همواره پذیرای افرادی هستند که از کشورهای دیگر می‌آیند.

طی سالهای حضورم در این کشور که به حدود 6سال می‌رسد، موفق به حضور در تیم‌های فولاد، اهواز، نفت تهران، سپاهان اصفهان و استقلال شده ام. تا اینکه بر اثر اتفاقی در بازی فولاد خوزستان - استقلال تهران و ضربه که با سر به توپ زدم، از حال رفتم و دیگر هیچ چیزی را متوجه نشدم. در بیمارستان بیدار شدم و نمی‌دانستم کجا هستم، اما انگشتان دستم و پاهایم حرکت نمی‌کرد و توانایی هیچ نوع حرکتی نداشتم.

قبل از مراجعه به اینجا در بیمارستان بستری بودم که با پیگیری پزشکان باشگاه استقلال به این مرکز معرفی شدم. به من گفتند که برای شما بهترین تراپیست‌های ایران را پیدا می‌کنیم تا مشکلات شما برطرف شود و می‌توانید خیلی زودتر نسبت به مراکز دیگر درمان شوید. من از این گفته‌ها متعجب شدم، اما در حال حاضر نزدیک به 2ماه است که به این مرکز مراجعه میکنم و خوشبختانه بهبودی بسیاری به صورتی معجزه آسا برای من حاصل شده است که این برای خودم هم باورکردنی نبود. هلال احمر ایران دارای پرسنلی بسیار متبحر است و برای کمک به مردم خدمات بسیاری ارایه می‌کند.

هر روز به این فکر می‌کنم که بتوانم هرچه زودتر بایستم و دوباره به فعالیت‌های خود ادامه دهم. مردم و دوستانم همیشه برای من پیغام هایی می فرستند و برای بهبودی من دعا می‌کنند و امیدوارم به زودی باز هم بتوانم به زمین بازی بازگردم.»


٠٩:١٩ - چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٤٤٠    /    تعداد نمایش : 4627

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: