دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
 


توانخواه مرکز جامع توانبخشی عنوان کرد:

توانبخشی هلال احمر کمک‌های بسیار مهم و موثری به من داشته است

تورج ولی پور گودرزی 48 ساله، در سال 75، در اثر سانحه تصادف پای راست را از بالای زانو ازدست داد .وی متاهل ودارای دو فرزند پسرو به شغل شریف پزشکی مشغول است.

 

تورج ولی پور گودرزی معلول از پای راست، با سختی ها مبارزه کرد و هیچگاه دلسرد نشد. وی برا ی دریافت خدمات توانبخشی به هلال احمر مراجعه کرده و از خدمات ارائه شده این نهاد مردمی ابراز رضایت می کند. آنچه در ادامه میخوانید گفت وگوی روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر است که با این توان خواه موفق صورت گرفته است:

 برایمان از نحوه معلولیت بگویید؟

در سال 75 برای دفاعیه تز به اراک سفر کرده بودم که در راه برگشت حادثه دلخراش تصادف برایم رخ داد و در بیمارستان سینا بستری شدم. غیر از پای راستم که دچار قطع عضو شد، شکستگی ران پای چپ و از بین رفتن بافت پاشنه چپ و همچنین شکستگی بازوی دست راست، همه آسیب هایی بود که از سانحه رانندگی برایم اتفاق افتاد.

 

بعد از این همه درد و رنج چگونه به زندگی عادی برگشتید؟

گاهی یک حادثه زمین و زمان را بهم می‌دوزد، ناامیدی ها می آیند تا اعماق وجودت و تو نمی دانی باید کجای این اتفاق بایستی و به زندگی نظاره کنیدر آن زمان من 27ساله و همسرم 20 ساله بود و نه ماه از ازدواجمان می‌گذشت. به لطف خداوند و کمک همسرم بعد دوماه جان گرفتم و به تدریج تعداد زخم هایم کمتر شد. آن سال تولدم را در بیمارستان با روشن کردن شمع روی کیک جشن گرفتیم و با این تولد دوباره به زندگی امیدوار شدم. اواخر سال 96 با مراجعه به مرکز توانبخشی هلال احمر نخستین پروتز که تماما از چوب ساخته شده بود دریافت و راه رفتن اولیه را با آن تمرین کردم و همزمان کارکنان زحمتکش مرکز توانبخشی هلال احمر  با قالب گیری از پای چپ کفش طبی مناسب نیز برایم ساختند و این مهم نقش مهمی در بهبود من ایفا کرد.

 

بعد از معلولیت چه تغییراتی در زندگی شما ایجاد شد؟

روزهای سخت می گذرند و تلخی ها با شیرینی هایی که در زندگی رخ می دهد، جایشان را عوض می‌کنند. زندگی مانند کتاب داستانی پر از حادثه های پیش بینی نشده است. هر اتفاقی شاید یک دریچه برای قوی تر شدن و قدردانی از طبیعت و زندگی باشد. بعد از مدتی توانستم در یک درمانگاه دوران سربازی را سپری کرده و بعد از آن نیز در یک کلینیک مشغول کار شدم. وقتی نخستین فرزندم به دنیا آمد شیرینی زندگی را چشیده و بعد از تولد دومین فرندمان درمانگاهی را راه اندازی کرده و سخت مشغول کار پزشکی شدم. وجود بچه ها که حالا 18 و 13ساله هستند، لذت زندگی را دو چندان کرده است و خدا را شکر که فرزندانم سالم و از بهره هوشی و توانایی بالایی برخوردار هستند.

 

چه پیامی برای معلولان دارید؟

با توکل به خدا هیچ وقت ناامید نشده زیرا با از دست دادن یک حس باقی حس ها قوت می گیرد و با اراده و پشتکار و همچنین کمک از افراد حمایتگر به خود کمک کنند.


هلال احمر چه کمک هایی به شما کرده است؟

هلال احمر کمک های بسیار مهم و موثری به من کرده و من به تازگی چهارمین پروتز را از همین ارگان تهیه کردم و البته هر ساله کفش طبی با طراحی و فرم مخصوص را هم که دست رنج هنرمندانه پرسنل هلال احمر است را دریافت کرده و به غیر از این ارگان از جای دیگر پروتز تهیه نکردم.


٠٩:٢٢ - سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٦٢٤    /    تعداد نمایش : 1793

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: