جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
 


توان خواه مرکز جامع توانبخشی عنوان کرد:

ابراز رضایت از اعضای مصنوعی ساخت توانبخشی جمعیت هلال احمر

رضا پژمان 14ساله، از بدو تولد بطور مادر زادی ودر اثر یک بیماری ناشناخته ،دوپاو دست راست را از دست داد. وی جزو استعدادهای درخشان(تیزهوشان)،و دارای مدال طلای کشوری، و کسب مدال طلا و نقره و برنز در تیم ملی شنا، وهمچنین نفر اول استان و منطقه در تفسیر و حفظ قرآن کریم است.

 

رضا پژمان با وجود محدودیت های فراوان به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرد که در حالت عادی هم تصویر دستیابی به انها مشکل است. به همین بهانه گفت وگوی اختصاصی روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر را با این نابغه نوجوان را در زیر بخوانید:

برای ما ازنحوه معلولیت وسختی های آن بگویید؟

در بدو تولد به علت بیماری ناشناخته ای از دوپا ودست راست محروم شدم.از همان اوایل به لطف خداوند معلولیت برای من مشکل نبود بلکه معجزه ای برای حرکت من به سوی موفقیت محسوب می شد و به نظر من معلول توان یابی است که اگر فعل خواسن را به خوبی صرف کند می تواند  پاییز زندگی خود را به بهار  مبدل سازد. به همین خاطر هیچگاه محدودیتی که معلولیت برای من  ایجاد کرد را  حس نکردم و همیشه  خود را فرد سالمی می دانستم.

 

چگونه توانستید این همه موفقیت در زندگی کسب کنید؟

گرچه از نظر فیزیکی دچار مشکل هستم اما با ایمان به خداواراده و پشتکار در اوج موفقیت و خوشبختی هستم ، زیرا امید خود را از دست نداده و حتی اطرافیانم را به سمت امیدواری سوق میدهم.به طوری که در زمینه تحصیلی جزو تیز هوشان،و در ورزش مدال طلا و نقره و برنز در تیم ملی شنا،ودر هنر نیز مدال طلای کشوری را در نقاشی کسب کرده و در نهایت نفر اول استان ومنطقه در تفسیر و حفظ قرآن کریم شدم. درآینده نیز اگر خدا بخواهد در یکی از رشته های مهندسی تحصلات تکمیلی خود را ادامه خواهم داد.

 

چه پیامی برای معلولین دارید؟

خداوند متعال  راه رسیدن به موفقیت را در فطرت  همه انسان ها قرار داده و اگر از وجود بعضی نعمت ها محروم هستیم ،اما حتما استعدادها و توانایی هایی دیگر در وجود ما  نهادینه شده که اگر به نحو احسن شکوفا شوند به موفقیت های عالی دست پیدا میکنیم .

 

هلال احمر چه کمکهایی به شما کرده و چه انتظاری از مسئولین دارید؟

من چندین بار از هلال احمر پرتز دریافت کرده و راضی بودم. و از مسئولین تقاضا دارم هزینه های پرتزرا برای ما تسهیل کرده تا فشار اقتصادی کمتری به خانواده ها وارد آید و از همکاری آنها کمال تشکر را دارم.


٠٨:٥٠ - شنبه ١٦ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٨٥٣    /    تعداد نمایش : 1001

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: