سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
 


در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی برگزار شد؛

نخستین کارگروه نظارت و برنامه ریزی داروخانه‌های جمعیت هلال احمر

نخستین کارگروه نظارت و برنامه ریزی دارو خانه های جمعیت هلال احمر به ریاست دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی و با حضور نماینده دبیرکل محترم جمعیت، مدیرکل بهداشت و درمان، مدیر دارو و تجهیزات، رییس اداره داروخانه ها و تعدادی دیگر از مسئولان ستادی و استانی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر دراین کارگروه با تاکید بر اهمیت ویژه داروخانه های جمعیت، اظهار کرد:  وظیفه این کارگروه ارایه و پیشنهاد راهکارهای اجرایی در مورد داروخانه ها به شورای سیاست گذاری به منظور رفع معضلات و مشکلات موجود در این حوزه است.

دکتر صفاریه در ادامه خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر به استناد بند 8 ماده 3 اساسنامه جمعیت به عنوان یک سند بالادستی فعالیت های دارویی انجام می دهد و در حال حاضر جمعیت دارای 36 داروخانه با نظارت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی و 3 داروخانه با نظارت سازمان تدارکات پزشکی است.

وی در ادامه با اشاره به وجود سابقه 68 ساله فعالیت داروخانه های هلال احمر و خدمات مفیدی که در دوران دفاع مقدس توسط آنها ارایه شده است، افزود: داروخانه های هلال احمر نقطه قوت و پیشانی جمعیت هلال احمر هستند و به عنوان منابعی پایدار برای جمعیت عمل می کنند؛ امروز هم به واسطه موقعیت کشورمان و تحریم‌هایی که بر ما اجبار شده است، همچنان همه نگاه ها به سمت هلال احمر است.

لازم به ذکر است که در  کارگروه مذکور در ارتباط با مسایل بسیاری مانند نیروی انسانی داروخانه ها, معیشت و حق الزحمه نیروهای داروخانه ها، جذب نیروی انسانی و همچنین راه کارهای موجود بحث و بررسی شد.


٠٩:١٣ - دوشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩١٤٧    /    تعداد نمایش : 2266

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: