شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨
 


به همت مرکز سلامت جمعیت هلال احمر در اکوادور صورت گرفت؛

ارایه خدمات درمانی و توانبخشی به پناهجویان ونزوئلایی در پایتخت اکوادور

رییس مرکز سلامت جمعیت هلال احمر در کشور اکوادور از ارایه کمک های بشر دوستانه به پناهجویان ونزوئلایی در پایتخت این کشور خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر، مرتضی کرباسچی، رییس مرکز سلامت جمعیت هلال احمر در کشور اکوادور اظهار کرد: در پی هجوم پناهندگان ونزوئلایی به کشورهای همسایه از جمله اکوادور، در برخی از استان های این کشور از جمله پایتخت، حالت فوق العاده اعلام شد.

کرباسچی در ادامه افزود: طی جلساتی که با دبیرکل و معاونین صلیب سرخ در این خصوص برگزار شد، مرکز سلامت جمعیت هلال احمر اکوادور آمادگی کامل خود را جهت ارایه کمک های بشردوستانه به صلیب سرخ این کشور اعلام کرد.

رییس مرکز سلامت جمعیت هلال احمر در کشور اکوادور با اشاره به وجود یادداشت تفاهم نامه ای بین این مرکز و صلیب سرخ اکوادور جهت ارایه کمک های بشردوستانه، عنوان کرد: بر همین اساس مقرر شد که همکاری و همیاری مرکز سلامت هلال احمر در این کشور تنها در حوزه پوشش سلامت این پناهندگان انجام شود.

 

وی با اشاره به ارایه خدمات مذکور در یکی از پایگاه های شهر کیته که تعدادی از پناهندگان در آنجا ساکن بودند، خاطر نشان کرد: ضمن حضور پزشک عمومی، متخصص جراحی عمومی، متخصص کودک و کارشناسان روانشناس و توانبخشی و... در پایگاه مذکور، خدمات غربالگری و مشاوره های توانبخشی، زنان و زایمان و روانشناسی به مدت 2 ماه به پناهجویان ارایه شد.


١٢:٢٨ - يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠١٦٦    /    تعداد نمایش : 1516

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: