سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
 


بازدید دکتر صفاریه از روند توسعه مراکز توانبخشی جمعیت هلال احمر استان خوزستان

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با هدف بازدید از توانمندی ها و پتانسیل های موجود در خوزستان در حوزه توانبخشی و درمان به این استان سفر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر حسن صفاریه در جریان سفر خود به استان خوزستان با حضور درداروخانه هلال احمر اهواز، از نزدیک در جریان چرخه دارویی این داروخانه و بخش های مختلف آن از قبیل پذیرش، تحویل و انبارهای معمولی و سردخانه شد و از خدمات مطلوب کارکنان آن در خدمت به بیماران صعب العلاج تقدیر کرد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر همچنین از کلینیک تخصصی هلال احمر در اهواز و بخش های مختلف آن بازدید و تعامل بین بخشی موفق در راه اندازی آن را به عنوان یک الگوی موفق برای تمامی استان ها قلمداد کرد.

بازدید از بخش های مختلف مرکز جامع توانبخشی هلال احمر خوزستان در اهواز برنامه بعدی دکتر صفاریه بود. وی در این بازدید با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در این مرکز، پتانسیل های موجود در آن را بررسی و در ارتقای سطح ارائه خدمات با توجه به وجود منابع استانی و ملی و همچنین بازار کار از کشورهای همسایه تأکید کرد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر سپس به بیمارستان سابق سوانح سوختگی اهواز که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور و با مالکیت جمعیت هلال احمر است، رفت و مورد استقبال رئیس این دانشگاه قرار گرفت.

دکتر صفاریه در گفتگو با دکتر ایرج نظری با تقدیر از تعاملات مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی اهواز و جمعیت هلال احمر خوزستان، خواستار همکاری های بیشتر دو جانبه شد. در این دیدار بر استفاده از ظرفیت مطلوب بیمارستان سوانح سوختگی در راه اندازی مرکز جامع توانبخشی، مرکز ناباروری در اهواز و سایر فعالیت های بهداشتی و درمانی تأکید شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از تعامل صورت گرفته بین دو دستگاه بر ادامه این روند موفق که منابع مردم را در پی دارد، تأکید کرد.

برنامه بعدی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در این سفر یک‌روزه به خوزستان، بازدید از پایگاه امداد و نجات ساحلی و مجموعه در حال ساخت ورزشی امدادی اروندان در خرمشهر بود.

دکتر صفاریه از فعالیت های صورت گرفته در شهرستان خرمشهر تقدیر کرد و از حمایت این مجموعه در راه اندازی و احداث پروژه های حوزه درمان و توانبخشی خبر داد.

آخرین برنامه وی بازدید از مرکز جراحی محدود مادر هلال احمر آبادان که با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است، اختصاص یافت.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر مرکز جراحی مادر در آبادان را یکی از نمونه بسیار موفق همکاری با بخش خصوصی دانست و اظهار کرد: مرکز جراحی مادر، یکی از مراکز ممتاز و کم نظیر در جمعیت هلال احمر کشور است که می تواند به عنوان یک الگو در تعامل و ارتباط بین بخش دولتی و خصوصی محسوب شود.


٠٨:٥٩ - شنبه ٣ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٧٤١    /    تعداد نمایش : 1584

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: