سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر عنوان کرد:

ارایه خدمات بخش توانمند سازی مغز، روان و ذهن به همه اقشار جامعه

دکتر حسن صفاریه با اشاره به راه‌اندازی بخش توانمندسازی مغز، روان و ذهن در مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر از ارائه این خدمات به همه افراد جامعه خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر حسن صفاریه با اشاره به اهمیت راه اندازی این بخش در مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بخش توانمندسازی مغز، روان و ذهن می تواند به‌عنوان یکی از بخش‌های موثر در ارائه خدمات بازپروری مغز و روان قلمداد می شود.

دکتر حسن صفاریه با تاکید بر اینکه افراد مبتلا به مشکلات حافظه، ناتوان در تصمیم گیری، و ناتوان در مهار فکر و رفتار می توانند از خدمات این بخش در مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر استفاده کنند، عنوان کرد: ارائه خدمات مذکور با استفاده از تكنیک‌ها و روش های متفاوت با توجه به شرایط، نیاز و درخواست هر مراجع صورت می‌گیرد و بر همین اساس برخی از روش ها مشابه تكنیک‌های متداول در منابع، برخی با استفاده از ابزارها و نرم افزارهای شناختی و برخی دیگر با استفاده از جدیدترین متدهای ریلكسیشن، مایندفولنش و ... است.

وی انجام تست هوش و ارزیابی جامع توانایی های شناختی را یکی دیگر از خدمات قابل ارائه در بخش توانمندسازی مغز، روان و ذهن مرکز جامع توانبخشی هلال احمر برشمرد و خاطر نشان کرد: این خدمات همگی با بالاترین ضریب دقت و کیفیت و با مناسب‌ترین قیمت به بیماران ارائه خواهد شد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی افزود: درمان  بیماری‌های مغز و اعصاب (سکته‌مغزی، ام‌اس، پارکینسون،آلزایمرو ...)؛ اختلالات مغزی-رشدی (اوتیسم، ADHD، نقص‌توجه، بیش‌فعالی، اختلال یادگیری...)؛ سنجش جامع اختلالات روانشناختی و رفتاری؛ اختلالات روانشناختی (اضطراب، افسردگی، وسواس...)؛ درمان‌های نوروسایکولوژیک هراس و انواع فوبیا؛ تقویت درک شنیداری و افزایش سرعت عکس‌العمل، مشاوره، تشخیص ‌و درمان روانشناسی (خانواده، کودک، تحصیلی، شغلی..)؛  از خدمات دیگری است که در این بخش ارایه خواهد شد.

صفاریه با بیان اینکه مراجعه کنندگان به بخش توانمندسازی مغز، روان و ذهن تنها محدود به بیماران نیست، عنوان کرد: طیف وسیعی از مراجعان شامل افرادی است كه برای كنترل ذهن، قدرتمندسازی و توانمندسازی بیشتر، کسب توانمندی‌های شناختی حافظه و توجه و تمركز و همچنین سنجش جامع هوش و كاركردهای مغزی مانند آگاهی از ویژگی های شخصیتی و ... هستند.


١١:٤٩ - سه شنبه ٤ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٣٦٨    /    تعداد نمایش : 1086

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: