پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨
 


مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر خبر داد:

برگزاری نشست سالانه هماهنگی دوره ارایه خدمات بهداشت اضطراری جمعیت‌های انبوه

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال‌احمر گفت: نشست سالانه هماهنگی برگزاری دوره‌ ارایه خدمات بهداشت اضطراری جمعیت‌های انبوه (HELP) در ژنو برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، دکتر افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان در ارتباط با نشست هماهنگی برگزاری ارایه خدمات بهداشت اضطراری جمعیت های انبوه که در ژنو برگزار شد، اظهار کرد: نشست مذکور به صورت سالانه در مرکز آموزش های کمیته بین المللی صلیب سرخ به مدت 2 روز جهت هماهنگی‌های مرتبط با برگزاری دوره "ارایه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ" (HELP) به میزبانی کمیته صلیب سرخ برگزار می شود.

مدیرکل بهداشت و درمان در ادامه افزود: علاوه بر کشورهای برگزار کننده دوره مذکور که شامل ایران، هند، سویس، آمریکا، کنیا، کوبا، مکزیک، لبنان، چین و ژاپن، تعدادی از اعضای دفتر کمیته صلیب سرخ و سازمان بهداشت جهانی نیز در این نشست حضور داشتند.

وی با تاکید بر اینکه دوره (HELP) برای اعضای سازمان های بشر دوستانه و فعال در زمینه حوادث و بحران ها برگزار می‌شود، عنوان کرد: در نشست مذکور ضمن بررسی ارزیابی های کلی که در دوره های ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ (HELP) از شرکت کنندگان به عمل می آید؛ تغییرات، سرفصل های آموزشی در دوره بعدی و زمان برگزاری در هر کشور مصوب شده که بر اساس این توافق همه اعضا ملزم به رعایت آن خواهند بود.

افشین علیخانی با اشاره به برگزاری مجدد دوره (HELP) در آبان ماه سال آینده، خاطرنشان کرد: در نشست امسال مقرر شد تا در دوره آتی، مسایل مربوط به تغییرات آب و هوایی و آلودگی های زیست محیطی نیز مورد توجه قرار گیرد.


٠٨:٠٥ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٨١٥    /    تعداد نمایش : 349

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: