پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
 


با حضور تیم های بهداشت و درمان 6 استان برگزار شد:

مانور منطقه ای تیم های بهداشت و درمان اضطراری در بخش مرکزی قم/ اجرای مانور امدادی زلزله در قنوات با حضور استاندار قم

مانور منطقه ای تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر با حضور تیم هایی از 6 استان کشور در در بخش مرکزی قم برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، همزمان با ایام دهه مبارک فجر معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر اقدام به طرح ریزی و اجرای مانور منطقه ای تیم های بهداشت و درمان اضطراری در بخش مرکزی استان قم کرد.

این طرح از صبح امروز به صورت رسمی با حضور بیش از 300 نفر از اعضای تیم های بهداشت و درمان اضطراری از استان های البرز، تهران، گیلان، مازندران، قزوین و قم اجرا شد که طی آن تیم های عملیاتی در روستاهای قنوات، مبارک آباد، جنت آباد، سراجه، لنگرود و قمرود مستقر و به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی پرداختند.

این خدمات شامل بهداشت محیط، بهداشت مادر و کودک، بهداشت تغذیه، بهداشت روان، پرستاری و پزشکی، ویزیت رایگان بیماران و ارائه خدمات دارویی رایگان به روستائیان است که با استقبال بسیار خوبی از سوی اهالی منطقه مواجه شد.

استاندار، مدیر کل بحران، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، بخشدار و جمعی از مسئولان استان قم از اجرای این طرح بازدید کردند.

دکتر گل فشان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در اختتامیه این طرح با سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قنوات به تبیین اهداف اجرای این طرح و ماموریت ها و برنامه های هلال احمر در شهرها و بخش های استان پرداخت.

اجرای مانور امدادی زلزله در شهر قنوات

مانور امدادی زلزله به همت معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر و با حضور دستگاه های امدادی استان در شهر قنوات برگزار شد. این مانور صبح امروز به همت معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر و با حضور دستگاه های امدادی استان با حضور مهندس صادقی استاندار قم، مهندس اروجی مدیر کل مدیریت بحران، دکتر گل فشان مدیر عامل جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولان دستگاه های امدادی استان قم در شهر قنوات برگزار شد.

مانور، ساعت 7:45 با اعلام ساعت صفر زلزله از طریق مدیریت بحران استان اعلام شد و بعد از آن با دستور استاندار قم، کارگروه های امداد و نجات استان به شهر قنوات اعزام شده و مانور امداد و نجات زلزله را برگزار کردند و پس از آن تیم های درمان اضطراری کار خود را آغاز کردند.

همزمان با عملیات امداد و نجات، عملیات احداث اردوگاه اسکان موقت نیز انجام و طی آن در کمترین فاصله از اعلام وقوع حادثه و با سرعت عمل امدادگران جمعیت هلال احمر چادرهای امدادی برپا و تجهیز شد.

این مانوربا حضور 75 نفر از امدادگران، نجاتگران و پزشکان، انواع خودروهای نجات سبک و سنگین از قبیل 14 دستگاه خودروی آمبولانس، خودروی نجات، موتورلانس و تیم های آنست، تیم های زنده یاب و تیم های آوار برداری وهمچنین تیم مداخلات اجتماعی جوانان، برگزار شد.

 

در پایان جلسه کارگروه امداد ونجات استان با حضور اعضای شرکت کننده، مدیرکل اداره بحران و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد و خدمات جمعیت هلال احمر استان قم مور بررسی قرار گرفت.


٠٦:٣٤ - جمعه ١٥ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٩٦٥٩٩    /    تعداد نمایش : 1482

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: