پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی خبر داد

انجام پروژه‌های مشترک توانبخشی با ۶ کشور دنیا/ فعالیت ۱۱۵ مرکز توانبخشی در سطح کشور

مدیران و نمایندگان توانبخشی آژانس دولتی سوئد پس از بازدید از مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی دیدار کردند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت‌، درمان و توانبخشی، نشستی با حضور مدیران و نمایندگان توانبخشی آژانس دولتی سوئد در این معاونت برگزار و بر خط مشی معلولیت این کشور و همکاری‌های بیش از پیش هلال احمر ایران با سوئد و نحوه سازماندهی معلولان در ایران تاکید شد.

دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در این نشست با تاکید بر فعالیت این معاونت در شرایط عادی و اضطراری در داخل و خارج کشور و فعالیت ۱۱۵ واحد توانبخشی در سطح کشور، اظهار کرد: معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر نقش بسزایی در زمینه بهداشت و درمان در کشور دارد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در ادامه با اشاره به پروژه‌های مشترک با صلیب سرخ(ICRC) در برخی از کشورها، گفت: برخی از پروژه‌های مشترک با هدف آموزش برگزار می‌شود، مانند فعالیت‌هایی که در کشور تاجیکستان و کنگو در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: راه‌اندازی مرکز توانبخشی در اکوادور و لبنان و همچنین پروژه‌های مشترک با ۶ کشور دیگر مانند آفریقا و آمریکای جنوبی نیز در دست اقدام و بررسی است.

دکتر پیشگاهی، مدیرکل توانبخشی هلال احمر در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر در زمینه توانبخشی جسمی و حرکتی است، افزود: این مرکز بیش از  ۵۰ سال در زمینه ارتوپدی فنی فعال بوده و به‌تدریج خدمات فیزیوتراپی، کاردرمانی، شنوایی سنجی، آب درمانی و ... را به مجموعه فعالیت‌های خود افزوده است.

مدیرکل توانبخشی در ادامه تاکید کرد: در این مرکز به بیماران قطع عضو، سکته مغزی و مبتلایان به بیماری‌هایی مانند ام اس و فلج مغزی خدمات تخصصی ارایه می‌شود.

مدیران و نمایندگان توانبخشی آژانس دولتی سوئد در این نشست در ارتباط با حمایت از معلولان اظهار کردند: به منظور کمک به نگهداری و جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی برای بیماران زوال عقل، سالمند و جوانان معلول شناختی با نصب نرم افزار GPS بر روی تلفن همراه آنها به خانواده‌های آنها کمک می‌کنیم.

در پایان معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، در زمینه به اشتراک گذاشتن خدمات توانبخشی با ایجاد تیم‌های مشترک بین دو کشور و در قالب امضای یک تفاهم نامه اعلام آمادگی کرد.

 

 


١٤:٢١ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٩٦٨٥٣    /    تعداد نمایش : 1528

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: