سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
 


مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر خبرداد:

بهره‌گیری از ظرفیت‌ تیم‌های بهداشت و درمان جمعیت در مناطق کم‌برخوردار

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر گفت: بر اساس دستور دبیرکل محترم جمعیت مبنی بر ارایه بیشتر خدمات توسط تیم‌های بهداشت و درمان در مناطق محروم، برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات اولیه بر اساس برنامه 5ساله جمعیت انجام شد.

 

دکتر افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر در ارتباط با بهره‌گیری از ظرفیت‌ تیم‌های بهداشت و درمان جمعیت در مناطق کم‌برخوردار کشور، اظهارکرد: به‌منظور اجرای مانور و ارایه خدمات به اقشار محروم در مناطق مذکور، اقدامات اولیه بر اساس دستورالعمل مربوط به مناطق محروم و هماهنگ با وزارت بهداشت انجام شده است.

علیخانی در ادامه با تاکید بر اینکه مانورها در چارچوب برنامه و بودجه 5ساله جمعیت هلال احمر تدوین شده است، گفت: بر همین اساس خدمات مراقبت‌های پایه بهداشتی شامل ویزیت سرپایی، خدمات پرستاری، مامایی، تغذیه، بهداشت روان، بهداشت محیط و دارویی به‌صورت 3 مانور استانی و یک مانور منطقه‌ای در تمامی استان‌ها  ارایه می‌شود.

وی در ادامه افزود: همچنین با راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی در مناطق محروم به استان‌های تهران‌، اصفهان، آذربایجان شرقی و خوزستان، خدمات پزشکی تخصصی داخلی، زنان، جراحی، اطفال، ویزیت عمومی، خدمات تشخیصی و ... ارایه خواهد شد.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم با دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان منطقه  طی مانورهای مذکور انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: مانورهای منطقه‌ای بر اساس تعیین مناطق 9گانه و به‌صورت چرخشی در استان‌های منطقه و با حضور استان‌های منطقه و با حضور استان‌های معین برگزار می‌شود


٠٤:٣٢ - سه شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٤٨٣    /    تعداد نمایش : 1347

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: