شنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٧
 


مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر مطرح کرد

راه اندازی بخش ریه گلستان و اردوی منطقه‌ای گیلان/ تشریح عملکرد اداره کل بهداشت و درمان

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر گفت: در سه ماهه ابتدایی سال جاری علاوه بر توسعه و تجهیز بخشی از مراکز درمانی داخل کشور، مانورهای و دوره‌های آموزشی در سطح کشور برگزار کردیم.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی، افشین علیخانی مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در ارتباط با عملکرد اداره کل بهداشت و درمان در سه ماهه ابتدایی سال جاری، اظهار کرد: مرکز عمومی بهداشت و درمان در شهرستان گرمه واقع در استان خراسان شمالی راه اندازی و مجهز به تجهیزات پزشکی مانند دستگاه قند خون، دستگاه فشار سنج ، دستگاه ساکشن، ترالی اورژانس، تخت بستری و ... شد.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر با اشاره به بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی شاهرود و همچنین مرکز نجم تهران، افزود: تجهیز مراکز تخصصی بهداشتی و درمانی گلستان و سمنان (شاهرود)، توسعه بخش عمومی درمانگاه میاندوآب و سلماس، تجهیز کلینیک دندانپزشکی در استان بوشهر و توسعه مرکز همودیالیز رضویان نیز از جمله اقدامات مهم و انجام شده است.

علیخانی با اشاره به ارایه خدمات بهداشتی و درمانی توسط تیم بهداشت و درمان اضطراری در مناطق کم برخوردار سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته هلال احمر، گفت: راه اندازی بخش ریه در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی پیامبر اعظم(ع) در استان گلستان و تجهیز این مرکز به دستگاه اسپیرومتری(تست تنفس) نیز از اقدامات مهم اداره کل بهداشت و درمان در سه ماهه ابتدایی سال جاری است.

وی با اشاره به برگزاری مانورها و دوره‌های آموزشی مختلف در سطح کشور، خاطرنشان کرد: اردوی منطقه‌ای شرایط سخت در گیلان با حضور 6 استان، مانور عملیاتی واحد درمان اضطراری در کرمانشاه، دوره کشوری ارزیابی تخصصی بهداشت و درمان اضطراری در استان کرمان نیز برگزار شده است.


٠٥:٠٨ - شنبه ٣ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٦٦٢    /    تعداد نمایش : 815

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: