شنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٧
 


مدیرکل توانبخشی در گفت‌وگو با تسنیم عنوان کرد؛

درمان ضایعات دست با بالاترین کیفیت در مرکز جامع توانبخشی هلال احمر

مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر به تشریح ضایعات دست از جمله «گزگز» و همچنین سایر آسیب‌های تاندونی، مفصلی و عضلانی و شکستگی پرداخت.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی، پیمان پیشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با تأکید بر ارائه برنامه‌های درمانی مدون برای بیمارانی که به‌دلایل مختلف دچار ضایعات و آسیب‌های عملکردی دست شدند، اظهار داشت: ضایعات و آسیب‌های عملکردی دست علاوه بر علت‌های نورولوژیک مانند سکته مغزی، بر اثر حوادث و سوانحی مانند بریدگی، جراحت و سایر آسیب‌های تاندونی، مفصلی و عضلانی و شکستگی نیز به‌وجود می‌آید که باعث آسیب به بافت و عضو می‌شود.

مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: برخی از این آسیب‌ها منجر به ایجاد مشکلاتی در بافت عصبی می‌شود که با علائمی مانند خواب‌رفتگی و گزگز ناشی از قطع عصب و عدم توانایی حرکت متعاقب آن همراه است که در اغلب این موارد بیمار تحت عمل جراحی ترمیم عصب قرار گرفته و پس از آن به مراکز کاردرمانی مراجعه کرده و برای کمک به ترمیم یا تسریع روند بازآموزی عصب تحت بازآموزی‌های عصبی ــ عضلانی قرار خواهد گرفت.

وی با ابراز اینکه در کاردرمانی خاص دست خدمات توانبخشی قبل و بعد از جراحی بر اساس صلاحدید پزشک به‌طور کامل به بیمار ارائه می‌شود، عنوان کرد: نقش اصلی کاردرمان توجه به آنالیز فعالیت‌هایی است که بیمار برای گذران زندگی روزمره به آنها نیاز دارد.

مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر افزود: کاردرمان با ارائه تکنیک‌های درمانی و فعالیت‌های هدفمند عملکردهای مناسب را به بیمار برمی‌گرداند که در این رابطه به‌روی کسب دامنه حرکتی فعال مفاصل فرد، کاهش تورم، افزایش قدرت و تحمل عضلانی و تسهیل‌سازی عملکردهایی مثل گرفتن و رها کردن، تمرکز می‌شود.

پیشگاهی با اشاره به اینکه کاردرمان در طول برنامه درمانی خود به جزئی‌ترین موارد حرکتی بیمار توجه و دقت دارد، عنوان کرد: عملکرد بیمار برآیند و تجمیعی از ریزترین فعالیت‌های حرکتی است و درمانگر با تأکید به‌روی مسائل انگیزشی بیمار و تعیین هدف حرکتی مورد نظر، به تسهیل آن می‌پردازد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هلال احمر با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانمند در زمینه استفاده از تمرینات تخصصی و استفاده از تجهیزات به‌روز و مدرن در زمینه ارزیابی و درمان ضایعات دست، یکی از موفق‌ترین مراکز توانبخشی ضایعات دست است.


٠٠:٠٠ - چهارشنبه ٧ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٧١٨    /    تعداد نمایش : 1074

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: