جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
 


مدیر منطقه آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در بازدید از معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی:

هلال‌احمر ایران می‌تواند به مرکز جهانی توانبخشی در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبدیل شود/ جمعیت‌های ملی خواستار تقویت مشارکت‌ با هلال‌احمر ایران در زمینه ارائه خدمات بهداشت و درمان اضطراری

مدیر منطقه‌ای و معاون مدیر منطقه آسیا و اقیانوسیه در بازدید از مرکز جامع توانبخشی هلال احمر با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی دیدار و به بحث و تشریح فعالیت‌ها پرداختند.

 

به گزارش روابط‌عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر، دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در دیدار با خاویار کاسیانوس، مدیر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه و مارتین فالر، معاون مدیر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر با تشریح فعالیت‌های هلال‌احمر در حوزه بهداشت و درمان، گفت: مراکز درمانی جمعیت هلال احمر در 14 کشور دنیا خدمات لازم را به مردم این کشورها ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت پلی‌کلینیک‌های تخصصی و بیمارستان‌های هلال احمر ایران در بولیوی، لبنان و امارات متحده عربی، گفت: علاوه بر خدمات درمانی در برخی از این مراکز مانند مرکز اکوادور؛ خدمات توانبخشی نیز ارایه می‌شود، همچنین علاوه بر راه‌اندازی یک مرکز توانبخشی در کنگو که به زودی افتتاح خواهد شد، مرکز دیگری نیز در کشور لبنان در حال آماده سازی است. 
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اجرای پروژه‌های مشترک با همکاری فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در ایران مانند پروژه گلشهر مشهد برای ارائه خدمات به بیماران افغانی و ایرانی، خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی در 4 کشور آفریقایی، پزشکان اربیل عراق و تیمی از تاجیکستان و همچنین برگزاری 2 دوره همایش شمول معلولیت و ... از جمله فعالیت‌های آموزشی هلال‌احمر در حوزه بهداشت و درمان است.
خاویار کاسیانوس، مدیر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت اشتراک‌گذاری دانش و تجارب جمعیت هلال‌احمر به عنوان یک سرمایه در منطقه، اظهارکرد: در بازدید از توانمندی‌های  هلال‌احمر ایران به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم و اطلاعات قبلی در مورد فعالیت جمعیت هلال‌احمر در خارج از ایران دارم، ‌برایم بسیار جالب است که نوع فعالیت‌ها با توجه به نیاز هر کشور انتخاب می‌شود.

خدمات هلال‌احمر در زمینه توانبخشی از اهمیت بسیاری برخوردار است
مدیر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه با تاکید بر استفاده از تجارب هلال‌احمر ایران در حوزه بهداشت و درمان اضطراری در انجام بهتر فعالیت‌های مشابه توسط جمعیت‌های دیگر در منطقه، افزود: امروزه خدمات هلال‌احمر در زمینه توانبخشی و حتی بیماری‌های مختلف مانند دیابت از اهمیت بسیاری برخوردار است و از آنجا که هلال‌احمر به عنوان مرکز اصلی و مرجع حوزه توانبخشی و خدمات درمانی است؛ بهره‌برداری از دانش موجود؛ ضروری به نظر می‌رسد.
وی با اعلام آمادگی به‌منظور انجام اقدامات اولیه برای حضور هلال‌احمر ایران در حوزه آسیا و اقیانوسیه، گفت: خدمات توانبخشی، در بیشتر کشورها جزو خدمات قابل ارائه از سوی بخش خصوصی و به علل مختلفی چون گرانی خدمات، دسترسی بیشتر مردم به خدمات محدود است؛ بر این اساس هلال‌احمر ایران می‌تواند به عنوان یک مرکز جهانی توانبخشی خدمات، دانش و تجارب خود را در این مناطق ارائه کند.
کاسیانوس همچنین با اشاره به فعالیت‌های دارویی هلال‌احمر ایران، اظهار کرد: این ظرفیت، فرصت بسیار خوبی است تا با تعیین یک نقشه راهبردی برای داروخانه‌های جمعیت در سطح دنیا و مشخص کردن توانمندی‌های جمعیت‌های ملی در حوزه دارویی، بتوانیم از ظرفیت‌های موجود در سوانح و موارد دیگر استفاده کنیم.

فدراسیون بین‌المللی و جمعیت‌های ملی خواستار توسعه مشارکت با هلال‌احمر ایران در حوزه بهداشت در مواقع اضطراری
مارتین فالر، معاون مدیر منطقه آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر هم با تاکید بر اینکه جمعیت هلال‌احمر روابط بسیار خوبی با فدراسیون بین‌المللی و جمعیت‌های ملی دارد، اظهارکرد: فعالیت هلال‌احمر ایران در حوزه بهداشت در مواقع اضطراری موجب شد تا تیم‌ بهداشت فدراسیون و همچنین چندین جمعیت ملی در منطقه، خواستار تقویت این فعالیت‌ها، مشارکت‌ها و افزایش حمایت از سوی هلال‌احمر به ویژه در حوزه تیم‌های واکنش سریع در پاسخگویی به سوانح منطقه‌ای شوند.


٠٩:٠٠ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨٠٢    /    تعداد نمایش : 1446

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: