جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
 


مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر عنوان کرد:

امكان سنجی تمامی استان‌ها با اولویت مناطق محروم کشور برای ارایه خدمات درمانی

مدیرکل بهداشت و درمان گفت: در راستای اجرای برنامه 5 ساله جمعیت هلال احمر، تیم‎های بهداشت و درمان و ارایه خدمات درمانی در تمامی استان‌ها و بر اساس نیاز مردم حضور خواهند یافت.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی، دکتر افشین علیخانی مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه دو دیدگاه راهبردی در حوزه بهداشت و درمان داخل کشور وجود دارد، اظهار کرد: ارائه خدمات درمانی به آسیب پذیرترین اقشار و ارائه خدمات پیشگیرانه در حوزه بیماری‌های واگیردار و غیر واگیر و همچنین حضور در عرصه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی به عنوان محورهای اصلی برنامه‌های جمعیت هلال احمر در حوزه بهداشت و درمان است.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر در ادامه با تاکید بر اجرای طرح امکان سنجی، عنوان کرد: این طرح برای سازماندهی و ایجاد انسجام در ارائه خدمات اجرا شد که در آن مبنای فعالیت در حوزه بهداشت و درمان؛ فضاهای فیزیکی موجود در جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات سلامت است تا ضمن شناسایی نیازهای استان‌‌ها از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی، قابلیت اجرای هر یک از خدمات در این فضاهای فیزیکی بررسی شود.

علیخانی با بیان این مطلب که سه اولویت کلان، شامل خدمات دیالیز بیماران کلیوی، بخش‎‌های کموتراپی (شیمی درمانی) و خدمات تخصصی در مناطق محروم است، عنوان کرد: خدمات تخصصی غالباً و به‌صورت خاص در مناطق محروم اجرا می‌شود و بر اساس نیاز استان‌ها خدمات توانبخشی نیز در برخی استان‌ها ارائه خواهد شد.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: امیدواریم براساس برنامه 5ساله جمعیت هلال احمر بتوانیم در این راستا در تمامی فضاهای فیزیکی جمعیت که قابلیت ارائه خدمات درمانی دارد، حضور یابیم.


١٤:٠٨ - چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٩٨٤    /    تعداد نمایش : 565

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: