جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
 


مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر مطرح کرد:

توسعه و تکمیل آمایش سرزمینی واحدهای بهداشت و درمان اضطراری

مدیرکل بهداشت و درمان گفت: یکی از اهداف برنامه 5ساله جمعیت هلال احمر در حوزه بهداشت و درمان ارتقاء توان استان‌ها بر مبنای تقسیم بندی مناطق 9گانه کشور در پاسخگویی به سوانح است.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و تولنبخشی جمعیت هلال احمر به نقل از فارس، دکتر افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بر اساس برنامه 5ساله که در جمعیت هلال احمر و در حوزه بهداشت و درمان اضطراری تدوین شده؛ لازم است ظرفیت مناطق 9 گانه جمعیت در پاسخگویی به سوانح بر اساس پوشش خدمات مذکور نسبت به میانگین جمعیت شهرستان‌ها افزایش یابد.

مدیرکل بهداشت و درمان در ادامه با بیان این مطلب که در این راستا تامین تجهیزات، سازماندهی تیم‌های عملیاتی و در نهایت توانمند سازی و برنامه‌های آمادگی تیم‌ها نیز به‌صورت اصولی برنامه ریزی و مد نظر قرار گرفته و سهم هریک از استان‌ها در محورهای ذکر شده تعیین و اعتبارات مرتبط پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای بهداشت و درمان اضطراری بر مبنای استانداردهای واحدهای پاسخ‌ اضطراری (ERU)  فدراسیون بین المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در کشور ایجاد شده‌اند، خاطر نشان کرد: بررسی‌های کارشناسی مبتنی بر تاریخچه، حادثه خیزی، آمار جمعیت و دیگر متغیرهای مرتبط مد نظر قرار گرفته و نتایج آنها در این برنامه لحاظ شده است.

مدیرکل بهداشت و درمان در پایان با اشاره به اینکه برنامه ریزی‌های صورت گرفته به تفکیک استان و منطقه انجام شده است، گفت: فاصله بین وضعیت موجود در هر منطقه و وضعیت مطلوبی که باید با اجرای برنامه 5ساله به آن برسیم مشخص و این همان هدفی است که ما به‌صورت مستمر شاخص‌های آن را پایش و ارزشیابی خواهیم کرد.


١٤:٤٢ - چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٧٦٨    /    تعداد نمایش : 609

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: