جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
 


در دیدار نمایندگان هلال احمر قرقیزستان با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر ایران عنوان شد:

ارائه خدمات درمانی رایگان به افراد کم برخوردار توسط جمعیت هلال احمر/ بهره‌مندی حدود یک میلیون و 800 هزار نفر از خدمات دارویی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ایران گفت: جمعیت هلال احمر با داشتن ۱۲۶ مرکز توانبخشی در کشور و بزرگترین مرجع ارائه کننده خدمات توانبخشی، عامل این خدمت در کشور است.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، دکتر حسن صفاریه در دیدار با نمایندگان هلال احمر کشور قرقیزستان با اشاره به ارائه فعالیت‌های تخصصی درمانی جمعیت در خارج از کشور در ۱۴ کشور دنیا، اظهار کرد: فعالیت‌های ما در کشورهای دیگر در سطح پلی کلینیک‌های تخصصی است و  در ۳ کشور دبی، لبنان و کنگو با همکاری RCRC خدمات بیمارستانی ارایه می‌شود.

صفاریه افزود: جمعیت هلال احمر دارای یک مرکز فوق تخصصی توانبخشی خود در کشور اکوادور در آمریکای جنوبی است و به طور کلی سالیانه بیش از یک میلیون خدمات سرپایی در ۱۴ مرکز خود در کشورهای دیگر ارایه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های توانبخشی هلال احمر سابقه‌ای حدود ۵۵ سال دارد، گفت: هلال احمر با داشتن ۱۲۶ مرکز توانبخشی در کشور و بزرگترین مرجع ارائه کننده خدمات توانبخشی، عامل این خدمت در کشور است و خدمات تخصصی ویژه شامل ارتز، پروتز‌، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی و شنوایی شناسی را ارایه می‌کند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر دارای اهداف انسان دوستانه است، بنابراین تعرفه‌های ارائه شده برای خدمات از تعرفه‌های دولتی کمتر و غالبا برای افراد محروم به‌صورت رایگان ارایه می شود، اظهارکرد: فعالیت دیگر ما در حوزه پیشگیری از بیماری‌هاست که از طریق مراکز واکسیناسیون انجام و سالیانه حدود یک میلیون نفر از این خدمات استفاده میکنند.

دکتر افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان هلال احمر با تاکید بر اینکه مسئولیت تامین سلامت در کشور با وزارت بهداشت ایران است و جمعیت هلال احمر به‌عنوان بزرگترین کمک کننده دولت در این راستا فعالیت می‌کند، عنوان کرد: جمعیت هلال احمر بر مبنای نیاز استان‌ها و مناطق مراکز درمانی متنوعی را در سطح کشور راه‌اندازی می‌کند و دارای کارخانه‌های متعدد تولید دارو و تجهیزات پزشکی است که برخی از آنها در کشور منحصر بفرد است.

مدیرکل بهداشت و درمان در ادامه با اشاره به ارایه بخشی از خدمات توسط داروخانه های هلال احمر، گفت: جمعیت دارای 36 داروخانه در سطح کشور است که محور اصلی فعالیت‌های آنها تامین دارو برای بیماران خاص است و سالیانه نزدیک به یک میلیون و 800 هزار نفر از خدمات دارویی جمعیت بهره‌مند می‎شوند.

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر بر مبنای قانون مسئولیت پاسخ به حوادث را بر عهده دارد، افزود: حوزه بهداشت و درمان نیز در مواقع بحران، خدمات درمانی خود را توسط واحدهایRDH, RH و BHCU که براساس استانداردهای واحدهای اضطراری فدراسیون بین المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر ایجاد شده‌اند، به آسیب‌دیدگان ارایه می‌کند.

علیخانی خاطر نشان کرد: کشور ما دارای 9 منطقه عملیاتی است که در هر منطقه بین 2 تا 4 استان قرار دارد و واحدهای اضطراری بر مبنای یک آمایش سرزمینی در این مناطق استقرار پیدا کرده اند.

وی در پایان با تاکید کرد: واحدهای اضطراری جمعیت هلال احمر ایران به‌زودی به عنوان یکی از واحدهای فدراسیون بین المللی به طور رسمی معرفی خواهد شد و برای رسیدن به این ظرفیت بسیاری از مسایل تکنیکال را متناسب با استانداردهای بین المللی در کشور ایجاد کرده‌ایم.

 

 


١٤:٢٦ - دوشنبه ٣ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٨٧٦    /    تعداد نمایش : 411

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: