جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در دیدار با رئیس صلیب سرخ اوکراین عنوان کرد:

تولید تجهیزات توانبخشی با تکیه بر توان داخلی

دکتر ایوان اوسیچنکو، رئیس صلیب سرخ اوکراین، خانم لیلیا بیلوس، مدیرکل صلیب سرخ اکراین و گورخماز حسینوف، نماینده کشوری فدراسیون بین المللی در اکراین ضمن دیدار با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی از مرکز جامع جمعیت هلال احمر بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، دکتر حسن صفاریه با اشاره به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در کشورهای دیگر در سطح ارایه خدمات پلی کلینیک‌های تخصصی و خدمات بیمارستانی در 3 کشور، اظهار کرد: به طور کلی هلال احمر سالیانه به استثناء مراکز بیمارستانی بیش از یک میلیون خدمات سرپایی در مراکز خارج از کشور ارایه و با داشتن ۱۲۶ مرکز توانبخشی در کشور و بزرگترین مرجع ارائه کننده خدمات توانبخشی و تخصصی ویژه شامل ارتز، پروتز‌، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی و شنوایی شناسی به عنوان مرجع این خدمت در کشور است.

دکتر ایوان اوسیچنکو، رئیس صلیب سرخ اوکراین در ادامه گفت: در گذشته آشنایی بسیار جزئی با فعالیت های هلال احمر داشتیم ولی اصلا تصور نمی‌کردیم که بتوانید این همه فعالیت را انجام دهید و این ما را شگفت زده کرده است. 

رئیس صلیب سرخ اوکراین در رابطه با خدماتی که در صلیب سرخ اکراین ارایه می‌شود، خاطرنشان کرد: در کنار ارایه خدمات درمانی وتوانبخشی به آوارگان و به‌ویژه سربازان مجروح، خدمات روانی اجتماعی مانند باز پیوند خانواده نیز به آوارگان ارایه داده می‌شود.

وی با اشاره به خدماتی در زمینه جوانان و داوطلبان، ارایه برنامه امرار معاش برای کمک به خانواده‌های آوارگان، گفت: در سال 2014 تیم های پاسخگویی به سوانح را تشکیل دادیم که از طریق داوطلبان در تمامی شعب خدمات خود را ارایه می‌کنند و علاوه بر اینها آموزش کمک‌های اولیه و کمک‌های بشردوستانه نیز ارایه می‌دهیم.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه می‌توانیم زمینه‌های همکاری آموزشی بین این دو جمعیت ملی به‌ویژه در بحث توانبخشی را فراهم کنیم، افزود: در ارتباط با تمایل شما در مورد تجهیزات توانبخشی، خوشبختانه با بسیاری از تجهیزات توانبخشی را در کشور خودمان توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید می‌کنیم و ما آمادگی همکاری در هر دو زمینه آموزش و تجهیزات پزشکی را داریم.


٠٨:٣٣ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٠٩٠    /    تعداد نمایش : 451

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: