شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
 


مدیر کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر خبر داد

برگزاری دوره "درس‌های آموخته شده زلزله کرمانشاه در حوزه بهداشت و درمان اضطراری"

مدیر کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر گفت: دوره "درس‌های آموخته شده زلزله کرمانشاه در حوزه بهداشت و درمان اضطراری" برای اعضای تیم ها و معاونان بهداشت، درمان وتوانبخشی که جریان زلزله اخیر کرمانشاه در منطقه حضور داشته‌اند، برگزار خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به نقل از ایسنا، دکتر افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان با اشاره به بررسی تجربیات و آموخته های اعضای تیم های بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر در جریان خدمات رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه، اظهار کرد: در نظر داریم دو دوره متوالی در روزهای پنجم و نوزدهم دی ماه، برای اعضای تیم ها و معاونان بهداشت، درمان وتوانبخشی که جریان زلزله اخیر کرمانشاه در منطقه حضور داشته اند؛ با عنوان "درس‌های آموخته شده زلزله کرمانشاه در حوزه بهداشت و درمان اضطراری" برگزار کنیم.

مدیر کل بهداشت و درمان در ادامه با اشاره به اینکه گروه نخست در این دوره اعضای تیم های بهداشت و درمان اضطراری هستند، خاطر نشان کرد: می‌خواهیم بدانیم که دستور العمل ها، شرح وظایف، ابزار، فرم‌های عملکردی و تمامی برنامه های از پیش تعیین شده ما برای تیم های بهداشت و درمان، چقدر با شرایط بحرانی منطبق بوده است.

علیخانی افزود: شرکت کنندگان نیز نظرات خود را برای ایجاد تغییرات احتمالی در موارد مذکور، عنوان و بر اساس این درس‌های آموخته, دستورالعمل‌ها و استانداردها تغییر خواهند کرد.

وی با اشاره به حضور معاونان بهداشت، درمان و توانبخشی در روز دیگر جهت بحث و گفتگو در مورد هماهنگی و فرماندهی عملیات، گفت: در این روز همکاران ما در دفتر مدیریت بلایای دانشگاه تهران نیز حضور دارند تا از تجربیات آنها، در پاسخ به زلزله اخير كرمانشاه آگاه و مورد بهره گيري مقتضي قرار گيرد.

مدیر کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: در همین راستا و همزمان با برگزاری این نشست برای اعضای تیم‌های بهداشت و درمان یک طرح تحقیقاتی نیز انجام خواهد شد که بر اساس این طرح، اثر بخشی آموزش‌ها و برنامه های مانوری بهداشت و درمان، در سه حیطه آگاهی، نگرش و مهارت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


١٤:٤٦ - چهارشنبه ٢٩ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٧٦٥    /    تعداد نمایش : 771

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: