يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خبرداد:

راه اندازی مراکز بهداشتی درمانی در دهه فجر/ غربالگری ناهنجاری‌های ستون فقرات دانش‎‌آموزان

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به راه اندازی مراکز بهداشتی درمانی در دهه فجر گفت: ناهنجاری‌های کف پا و ستون فقرات دانش‌آموزان توسط کارشناسان ارتوپدی نیز در این ایام شناسایی می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به نقل از فارس، حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در در ارتباط با اقدامات اینن معاونت در ایام دهه فجر اظهار کرد: مانورهای منطقه‌ای در این ایام در خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان و گلستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس، یزد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و مرکزی برگزار می‌شود.

 

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با اشاره به اینکه برگزاری این مانور توسط تیم‌های بهداشت و درمان در منطقه استان تهران با حضور استان‌های مازندران، قم، قزوین، گیلان و البرز انجام می‌شود، افزود: همچنین تیم‌های مذکور در منطقه آذربایجان غربی با حضور استان‌های زنجان، اردبیل و آذربایجان شرقی؛ منطقه کرمانشاه با حضور دو استان همدان و کردستان و منطقه کهکیلویه و بویر احمد نیز شامل لرستان، ایلام و خوزستان به اقشار کم برخوردار ارایه خدمات می‌کنند.

صفاریه در ادامه گفت: راه اندازی مراکز بهداشتی درمانی شهرستان بم در استان کرمان، راه اندازی مراکز بهداشتی درمانی شهرستان گرمه در استان خراسان شمالی و همچنین یک روز ویزیت رایگان در این ایام از اقداماتی است که در حوزه بهداشت و درمان داخل کشور به مناسبت بزرگداشت دهه فجر انجام می‌شود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با تاکید بر اینکه هر کدام از مراکز توانبخشی جمعیت هلال احمر در استان‌ها و شهرهای مختلف، موظف به ارایه معاینه غربالگری در یک مرکز آموزشی در ایام دهه فجر شده‌اند، خاطرنشان کرد: در این اقدام ناهنجاری‌های کف پا و ستون فقرات دانش‌آموزان توسط کارشناسان ارتوپدی جمعیت هلال احمر شناسایی خواهند شد.

وی در پایان افزود: همچنین برنامه‌های پیشنهادی مراکز سلامت خارج از کشور نیز در این ایام شامل برپایی چادرهای اطلاع رسانی در ارتباط با خدمات مراکز، برپایی چادرهای سلامت و استقرار پزشکان جهت ارایه خدمات و ویزیت رایگان به افراد کم برخوردار، توزیع بروشور و ارایه تخفیف‌های ویژه در تمامی بخش‎‌ها و خدمات مراکز سلامت برای مراجعه کنندگان است.


٠٩:٠٢ - دوشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٦٤٢    /    تعداد نمایش : 1369

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: