دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
 


روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی گزارش می‌دهد؛

ساخت انواع کفش طبی در مرکز جامع توانبخشی

یکی از خدماتی که در مرکز جامع توانبخشی به متقاضیان ارایه می شود؛ ساخت انواع کفش‌های طبی است که در کارگاه کفش سازی، براساس درخواست متقاضیان ساخته می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، اغلب مراجعه کنندگان به واحد کفش طبی دارای پاهای دفرمه و همچنین کودکان با مشکل صافی کف پا هستند که با دستور پزشک و به صورت آزاد کفش طبی دریافت می‌کنند.

مرکز جامع توانبخشی برای ارایه تمامی خدمات توانبخشی با بیمه های بانک تجارت، بانک ملت، صدا و سیما، شهرداری و همچنین سازمان‌ها و موسساتی از قبیل جمعیت هلال احمر استان تهران، سازمان داوطلبان، زنجیره امید و بنیاد 15 خرداد برای پرداخت کمک هزینه به متقاضیان قرارداد دارد.

این مرکز دارای کارگاهی جهت ساخت انواع کفش های طبی است که در این کارگاه کفش‌های کلاب فوت برای افرادی که پنجه‌های پای آنها به داخل منحرف شده است؛ کفش داخلی برای بیمارانی که مبتلا به کوتاهی اندام هستند؛ فلت فوت برای افرادی که صافی کف دارند؛ پروتزهای سرپنجه برای کسانی که از ناحیه انگشتان پا دچار قطع عضو هستند؛ اینشو برای متقضایان مبتلا به فلج مادرزادی و همچنین انواع کفی های طبی ساخته می‌شود.

مراجعه کنندگان پس از پذیرش به کارگاه کفش سازی مراجعه می کنند که پس از اندازه گیری و کارکشی و انجام تمام مراحل ساخت، دوخت کفش و آماده سازی نهایی انجام و در نهایت به متقاضی تحویل داده می شود.

یکی از کفاشان کارگاه کفش سازی که سال های بسیاری از عمر خود را صرف ساخت کفش در مرکز جامع توانبخشی کرده است، می‌گوید: ما در این کارگاه کفش هایی ویژه بیمارانی که دارای پاهای دفرمه هستند را می سازیم. پس از قالب گیری، گچ گیری، ساییدن گچ،  فرم دهی قالب، زیر سازی و ... انجام می شود.

 

وی با اشاره به ساخت نوعی کفش به‌نام لنگه‌ای یا پروتز اشاره کرد و گفت: این کفش برای افرادی که یک پای آنها از مچ قطع شده، ساخته می شود که در داخل کفش معمولی نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای ساخت کفی دستگاه اسکن کف پا موجود است که پس از ورود فوم و اندازه‌های لازم به دستگاه، کفی ساخته می‌شود.


١٣:٠٣ - چهارشنبه ٢ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٠٥٣    /    تعداد نمایش : 3731

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: