دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
 


توانخواه مرکز جامع توانبخشی از نقش این مرکز در بازگشت موفقیت آمیز وی به جامعه می‌گوید

بلال بهرامی ثلاث باباجانی متولد 1371، در سن شش سالگی بر اثر سانحه تصادف دچار نقص عضو از ناحیه دست راست شد و در حال حاضر دارای مدرک کارشناس ارشد در رشته مددکاری اجتماعی از دانشگاه علامه طباطبایی است.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، بلال بهرامی از جمله توان خواهانی است که بندها را پاره کرده، از قید رها شده و با محدودیت ها جنگیده است و طی سال ها پیشرفت به رغم معلولیت در حصار ناتوانی قرار نگرفت. وی در این دوران جهت دریافت پروتز دست به مرکز جامع توانبخشی هلال احمر مراجعه می کند و در بین مددجویان بیشمار این مرکز، مانند بسیاری دیگر، حضوری موفق در جامعه خود دارد.

آنچه در ادامه می خوانید گفت و گویی است که با این توان خواه موفق صورت گرفته است؛

برایمان از نحوه معلولیت، سختی های آن و موفقیت های خود بگویید؟

در استان کرمانشاه زندگی می‌کنم، شش سالم بود که بر اثر سانحه تصادف و به دلیل دوری از شهر و نبود پزشک متخصص، دست راستم را از ناحیه بازو از دست دادم. خطر مرگ به سختی تهدیدم می کرد و به لطف خداوند دوباره به زندگی برگشتم.

با توجه به اینکه راست دست بودم، با تمرین و ممارست توانستم با دست چپ کار کنم و بنویسم. به سختی و بدون هیچ امکانات خاصی، تحصیلاتم را در محل تولدم به پایان رساندم و با رتبه 2900 توانستم در رشته کارشناسی مددکاری اجتماعی به دانشگاه علامه طباطبایی راه پیدا کنم. در سال 96 نیز بعد از حدود هشت ماه مطالعه، موفق شدم با کسب رتبه شش در مقطع کارشناسی ارشد در همین دانشگاه پذیرفته شوم.

همچنین فعالیت های ورزشی هم دارم. سال 94در المپیاد ورزش های همگانی در بابلسر توانستم مقام سوم را کسب کنم و در تیم فوتسال نیز نفر اول شدم و در رشته های دو میدانی و فریزبی نیز فعالیت می کنم.

چگونه به رشته مددکاری اجتماعی علاقه مند شدید ؟

از کودکی دوست داشتم به مردم محروم شهرم که دچار کمبودهای بسیاری هستند کمک کنم و همچنین به نحوی برای افرادی که شرایطی مانند من دارند، یاری رسان باشم؛ بنابراین رشته مددکاری را برای کمک به محرومان جامعه خود انتخاب کردم.

در حال حاضر به چه کاری مشغول هستید؟

حدود دو ماه است که در استان کرمانشاه مسئولیت یک کلینیک مددکاری را برعهده دارم و به کمک افراد فعال در زمینه مددکاری به توان خواهان و زنان سرپرست خانوار یاری می رسانیم.

 چه پیامی برای معلولان دارید؟

درست است که به هر دلیلی دچار معلولیت شده ایم؛ ولی می توانیم با توکل به خداوند و تلاش به خواسته‌هایمان برسیم. چون انسان ها همان چیزی می شوند که اغلب به آن فکر می کنند. من هم با محدودیتی که داشتم و با عشق به همنوعانم تحصیلاتم را ادامه دادم.

 

 


١٢:٣٥ - شنبه ١٩ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٣٥٥    /    تعداد نمایش : 1712

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: