جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
 


توانخواه مرکز جامع توانبخشی هلال احمر:

توانبخشی هلال احمر باعث شد دوباره روی پاهای خود بایستم

حسن صیادی متولد1364، در سال 83 به علت سانحه تصادف پای چپ را از بالای زانو ازدست داد. وی دارای مدرک کارشناسی مددکاری اجتماعی و جزو ملی پوشان فوتبال هفت نفره قطع کشور است.

 

حسن صیادی متولد1364، در سال 83 به علت سانحه تصادف پای چپ را از بالای زانو ازدست داد. وی دارای مدرک کارشناسی مددکاری اجتماعی و جزو ملی پوشان فوتبال هفت نفره قطع کشور است. به همین بهانه گفت وگوی اختصاصی روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر را با حسن صیادی در زیر بخوانید:

*شرایط شما در زمان معلولیت چگونه بود؟

در سال 83 و در سن 19سالگی در اثر سانحه تصادف پای چپ را از ناحیه بالای زانو از دست دادم. در آن زمان بسیار ناراحت و افسرده بودم چراکه تصور می کردم این مشکل مانع از پیشرفت من خواهد شد. اما با توکل به خداوند و پذیرفتن شرایطم توانستم مثل افراد سالم به زندگی نگاه کنم و به فکر پیشرفت و ادامه زندگی خود باشم.

*علاقه مندی شما به رشته مددکاری اجتماعی از کجا شروع شد؟

از کودکی کمک به نیازمندان و محرومان را دوست داشتم واینکه لبخندی بر لب آن ها بنشانم به من قوت قلب می‌داد و بسیار خوشحال می شدم. به همین سبب این رشته مقدس را انتخاب کردم.

*کمی از فعالیت‌های ورزشی خود بگویید؟

عضو تیم ملی فوتبال هفت نفره کشور هستم و در مسابقات قهرمانی شرکت می‌کنم. عاشق فوتبال هستم و ورزش به من قدرت و توانایی بالایی می دهد تا بر ترس ها و مشکلات غلبه کنم.

*پیام شما به معلولان برای رسیدن به موفقیت چیست؟

هیچوقت دست از تلاش بر ندارند و برای دل خودشان زندگی کنند، تا به همه اهداف خودشان با تلاش وکوشش جامه عمل بپوشانند و در همه کارها از خداوند طلب یاری کنند.

*چه خدماتی از مرکز جامع توانبخشی هلال احمر دریافت می‌کنید؟

بارها از هلال احمر پروتز پا گرفته‌ام و بسیار راضی هستم؛ زیرا توانستم روی پای خود بایستم و فعالیت های اجتماعی و ورزش را ادامه دهم. به همین خاطر از مسئولان توانبخشی هلال احمر تهران کمال تشکر را دارم و امیدوارم همچنان ما را حمایت کنند.


١٠:٤٨ - چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٥٥٨    /    تعداد نمایش : 943

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: