شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨
 


مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر:

هلال احمر در حوزه درمان به امدادگرانی با تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی نیاز دارد

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر کشور گفت: جمعیت هلال احمر ایران به عنوان تنها کشور مسلمان عضو پاسخ اضطراری فدراسیون جهانی صلیب سرخ است.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر؛ دکتر افشین علیخانی روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه کارگاه های تیم های درمان اضطراری جمعیت هلال احمر کشور که با حضور 8 استان در خمین برگزار شد، اظهار کرد:  در حال حاضر ایران به عنوان نخستین کشور مسلمان دارای استانداردهای تیم‌های پاسخ‌ اضطراری (ERU) در بین 14 کشور عضو فدراسیون بین المللی حضور دارد و به هنگام بروز سانحه در سطح بین الملل امداد رسانی خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر باید توانایی کمک به مجروحان نیازمند به خدمات خاص و تشخیصی را در زمان وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی داشته باشد، افزود: بخش درمان جمعیت هلال احمر بر اساس ساختارهای سریع الاستقرار، خدمات سرپایی و بیمارستان صحرایی شکل گرفته است. 

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمرکشور با اشاره به شمار جانباختگان زلزله بم، افزود: بعد از این حادثه، قانون ملی مدیریت بحران در 14 گروه تخصصی در کشور تصویب شد.

علیخانی با بیان اینکه ایران کشوری  آسیب پذیر است و در زمان وقوع حوادث آسیب بسیاری به مناطق مسکونی وارد می شود، عنوان کرد: حوزه امدادی جمعیت هلال احمر درحوزه درمان به امدادگرانی با تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی نیاز است.

وی با اشاره به سازماندهی یک میلیون داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: هشت هزار نفر استخدام رسمی این جمعیت هستند و بیش از 10 هزار داوطلب با تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی در حوزه درمان جمعیت هلال احمر فعالیت می کنند.

مدیرکل بهداشت و درمان  با اشاره به اینکه در استان های کشور در هر 6 ماه 2 کارگاه منطقه ای برگزار می شود، افزود: این کارگاه ها با هدف تقویت سطح آمادگی داوطلبان جمعیت هلال احمر برگزار می شود.


١٢:٥٦ - دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٣٢٢    /    تعداد نمایش : 2130

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: