سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر:

آمادگی کامل سامانه درمان اضطراری هلال احمر

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر گفت: در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله، تیم مراقبت‌های اولیه پایه و تیم بیمارستان سریع الاستقرار به صورت همزمان به منطقه اعزام و سریعا مستقر شدند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی اظهار کرد: در پی وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری شب گذشته در کرمانشاه، با توجه به پیش بینی شرایط نیاز احتمالی در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله، تیم های ارائه خدمات درمان اضطراری در استان کردستان در حالت آماده باش قرار گرفت که به دلیل عدم نیاز منطقه به حضور آنها اعزام نشدند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در ادامه افزود: همچنین 1 تیم BHC  و یک تیم بیمارستان سریع الاستقرار با تجهیزات کامل از استان کرمانشاه که شامل 26 نفر از نیروهای هلال احمر، به صورت همزمان، به منطقه اعزام و سریعا مستقر شدند.

دکتر صفاریه در ادامه با بیان این مطلب که خسارات وارد شده به منطقه از نظر آسیب رسانی به زیرساخت های درمانی جزئی بوده است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه  مشکل حادی نبوده و در حال حاضر نیروهای اعزام شده در مناطق روستایی در حال ارایه خدمات سرپایی به مصدومان هستند.

وی در ادامه افزود: مصدومان ناشی از این سانحه حدود ۷۰۰ نفر بوده اند که به بیمارستان های سرپل ذهاب، قصر شیرین و گیلانغرب ارجاع و به صورت سرپایی درمان و ترخیص شده اند.


١٦:٢١ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٧٨٢    /    تعداد نمایش : 1349

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: