سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
 


اجرای بزرگترین مانور تیم‌های (BHCU) جمعیت هلال احمر استان کرمان در شهر محی آباد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از اجرای بزرگترین مانور تیم های مراقبت های پایه بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) هلال احمر استان در شهر محی آباد خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مانور تیم های مراقبت های پایه بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) با سناریوی زلزله فرضی 6/5 ریشتری در ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح روز پنجشنبه مورخ 8 آذرماه جاری در شهر محی آباد بخش ماهان، با هدف تمرین و افزایش آمادگی تیم های درمان اضطراری هلال احمر استان کرمان به مدت 2 روز برگزار شد.

رضا فلاح با اشاره به اینکه کرمان استان حادثه خیزی است و آمادگی لازم در حوزه امدادونجات و بهداشت و درمان ضرورت دارد، اظهار کرد: اعضای تیم های مراقبت های بهداشتی پایه جهت ارزیابی به منطقه حادثه دیده اعزام شدند و واحدهای ویزیت، بهداشت محیط، تغذیه، مشاوره و روان شناسی، پرستاری، فوریت های پزشکی و مراقبت های بهداشتی پایه در سوانح را راه اندازی کردند.

وی با اشاره به ضرورت و راه اندازی تیم های سیار بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر در زمان بحران افزود: این مانور با حضور ۷۰ پزشک، پرستار، ماما، تکنسین اتاق عمل، تکنسین دارویی، کارشناس بهداشت، تغذیه، روانشناس، امدادگر و پرسنل از شهرستان های کرمان، بافت، جیرفت، سیرجان، رفسنجان و زرند در زمینه ویزیت، خدمات مامایی و پرستاری، فوریت های پزشکی، بهداشت روان، بهداشت محیط و بهداشت تغذیه به میزبانی جمعیت هلال احمر ماهان و همکاری حوزه مدیریت بحران، دانشگاه علوم پزشکی، بهداشت، بخشدار و مسئولین شهر ماهان برگزار شده است.

دکتر پورابراهیمی نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بازدید از این مانور از خدمات و فعالیت های جمعیت هلال احمر استان تشکر و قدردانی کرد. 

استان کرمان معین منطقه 14 استان تهران در امر امدادرسانی

مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی مدیریت بحران کشور، استان کرمان در زمان بروز بحران و حادثه در پایتخت، برای امر امدادرسانی معین منطقه  ۱۴ استان تهران خواهد بود.

وی افزود: برگزاری اینگونه مانورها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی با هدف افزایش میزان آمادگی و تعامل این دستگاه های امدادی در حوزه بهداشت و درمان بسیار موثر است.

دکتر هاشمی معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی نیز در این بازدید تجهیزات و نیروی انسانی مجرب و آماده جمعیت هلال احمر استان را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: در جهت تحقق اقدامات خوب و شایسته جمعیت هلال احمر در زمان بحران و حوادث با بستر سازی مدیریت بحران در زمینه هماهنگی بین بخشی در حوزه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی با جمعیت هلال احمر همکاری و هماهنگی های لازم را خواهیم داشت.

دکتر مصدق رئیس اورژانس کرمان در حاشیه این بازدید بیان کرد: جمعیت هلال احمر و اورژانس در استان کرمان در کنار یکدیگر در تمامی حوادث حضور خواهند  یافت و این وحدت رویه در بعد لجستیک و درمان با اجرای مانورهای مشترک افزایش و بهبود خواهد یافت.

معاون فرماندار در این مانور ضمن قدردانی از جمعیت هلال احمر گفت: این نهاد مردمی در تمامی برنامه های آموزشی، امدادی و مانورها موفق بوده است و در ادامه اجرای اینگونه برنامه ها در هر نقطه از شهرستان کرمان این مانورها اجرا شود، فرمانداری شهرستان کرمان در جهت تحقق مسائل پیرامون حوادث، همکاری های لازم را خواهد داشت.

امام جمعه محی آباد نیز در این بازدید از زحمات جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه های همراه در برگزاری و اجرای این مانور تشکر و قدردانی کرد و خواستار افزایش اینگونه برنامه ها و مانورهای امدادی در شهر محی آباد شد.

 لازم به ذکر است؛ این مانور با بازدید و استقبال دکترپورابراهیمی نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان کرمان، معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان، رئیس مرکز فوریت های پزشکی و اورژانس، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، نماینده مرکز بهداشت شهرستان کرمان، بخشدار ماهان، امام جمعه، شهردار، فرمانده نیروی انتظامی و رئیس شورای شهر محی آباد در روز دوم به کار خود پایان داد.


١٢:٢٢ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٨٥١    /    تعداد نمایش : 949

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: