پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨
 


معاون درمان و توانبخشی هلال احمر خراسان رضوی عنوان کرد:

فعالیت مرکز جامع توانبخشی خراسان رضوی در زمینه توریسم درمانی/ راه اندازی واحدهای گفتار درمانی و شنوایی شناسی در این مرکز

مصطفی ذاکر با اشاره به راه اندازی واحدهای گفتار درمانی و شنوایی شناسی در مرکز جامع توانبخشی هلال احمر در استان خراسان رضوی گفت: برخی از مراجعه کنندگان به این مرکز از کشورهای عربی مانند عراق، عربستان و... هستند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، دکتر مصطفی ذاکر، معاون درمان و توانبخشی هلال احمر خراسان رضوی در گفت‌وگوی اختصاصی با روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر خراسان رضوی یکی از نخستین مراکزی بود که در ایران راه اندازی شد و همچنین مرکز جامع توانبخشی این استان نیز قدمتی در حدود  40 سال دارد.

معاون درمان و توانبخشی هلال احمر خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: فعالیت این مرکز در گذشته محدود به نگهداری از معلولان، کودکان و نوزادان بی سرپرست بوده و در حال حاضر دارای بخش های مختلفی شامل فیزیوتراپی، ارتوپدی فنی، کاردرمانی، کارگاه‌های ساخت ارتز و پروتز و ... است که در تمامی واحدها کارشناسان مجرب در دو بخش خانم و آقا ارایه خدمت می کنند.

ذاکر با تاکید بر اینکه بخش های گفتار درمانی و شنوایی شناسی به تازگی در این مرکز راه اندازی شده است، عنوان کرد: مرکز جامع توانبخشی خراسان رضوی در سال گذشته حدود 2900 نفر مراجعه کننده به بخش های ارتوپدی فنی و فیزیوتراپی داشته است. 

وی با اشاره به استقبال خوب مردم استان خراسان رضوی از مرکز جامع توانبخشی، عنوان کرد: تعرفه های خدمات در این مرکز تعرفه غیر دولتی و نسبت به مراکز خصوصی بسیار کمتر است. به همین دلیل مراجعه کنندگان به این مرکز از ساکنان استان، شهرستان های اطراف و اغلب اقشار آسیب پذیر و کم برخوردار جامعه هستند.

معاون درمان و توانبخشی هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به فعالیت بخش توریسم سلامت در این مرکز افزود: برخی از مراجعه کنندگان به این مرکز از کشورهای عربی مانند عراق، عربستان و کشورهایی مانند تاجیکستان، ارمنستان، ترکمنستان و ... هستند که از خدمات توانبخشی این مرکز بهره‌مند می‌شوند.


١٤:٢٠ - سه شنبه ٢ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٩٢٤    /    تعداد نمایش : 1112

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: