پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در گفت‌وگو با رادیو سلامت:

افزایش 34 واحد توانبخشی در سطح کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

دکتر حسن صفاریه گفت: در حال حاضر 159 مرکز توانبخشی در کشور وجود دارد که به 193 واحد توانبخشی در سطح کشور افزایش خواهند یافت.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، دکتر حسن صفاریه، شب گذشته در گفت‌وگویی با رادیو سلامت در ارتباط با افتتاح پروژه ارتقای مراکز 13 مرکز توانبخشی کشور به مراکز جامع توانبخشی در روز 29 بهمن به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بر اساس آمارهای بین المللی 10 در صد از افراد به نوعی دچار ناتوانی هستند که آمار بسیار بالایی است و میزان ناتوانی در بین 2 تا 3 درصد از این افراد تا حدی جدی است که نیاز به حمایت، مراقبت و اقدامات خاص توانبخشی دارند.

دکتر صفاریه در ادامه افزود: جمعیت هلال احمر با فعالیت واحد های متعدد توانبخشی و سابقه ای بیش از 55 سال در این حوزه به ارایه خدمات مختلف و پایه توانبخشی به صورت یکسان به آحاد مردم در سراسر کشور می پردازد.

وی با اشاره به فاز اول توسعه مراکز توانبخشی در هفته هلال و افتتاح 31 واحد، عنوان کرد: مرحله بعدی از برنامه توسعه مراکز توانبخشی راه اندازی 34 واحد، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر خواهد بود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی خاطر نشان کرد: لازم به ذکر است که با این اقدام مراکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر به 31 مرکز افزایش می‌یابد و بدین ترتیب تمام مراکز استان های کشور ما دارای یک مرکز جامع خواهند بود که شامل بخش های مختلف فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، اورتز و پروتز هستند.

دکتر صفاریه با اشاره به ارایه 550 هزار خدمت در مراکز توانبخشی، تاکید کرد: در حال حاضر 159 مرکز توانبخشی در کشور وجود دارد که با افتتاح این پروژه به 193 واحد توانبخشی در سطح کشور افزایش می یابند.

وی با تاکید بر ارایه خدمات با کیفیت و نرخ مناسب در این مراکز، گفت: در سال جاری حجم خدمات و پوشش خدمات در سطح کشور بسیار گسترش پیدا کرده ولی متاسفانه هنوز در زمینه پوشش بیمه‌ای خدمات و صدور مجوز فعالیت مراکز با مشکلاتی موجه هستیم که امیدواریم مسئولان محترم وزارت بهداشت مانند همیشه ما را حمایت کنند تا بتوانیم بیشتر از همیشه در خدمت مردم باشیم.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در پایان تاکید کرد: گام بعدی ما این است که مراکز تخصصی توانبخشی مانند مراکز سکته مغزی، توانمند سازی قلبی و ... را به مراکز و خدمات خود اضافه کنیم که به جدیت آن را دنبال خواهیم کرد.


١١:٥٧ - يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٤٦٠    /    تعداد نمایش : 790

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: