پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨
 


به میزبانی جمعیت هلال احمر استان یزد برگزار شد؛

دوره آموزشی ضمن خدمت منطقه‌ای کارشناسان بهداشت محیط و بهداشت روان

دوره آموزشی ضمن خدمت منطقه ای کارشناسان بهداشت محیط و بهداشت روان با حضور مدیرکل بهداشت و درمان و 100 نفر از کارشناسان با هدف آشنایی با روش های مختلف مداخله در حوادث طبيعی در زمينه بهداشت روانی و بهداشت محيط برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی به نقل از روابط عمومی استان یزد، افشین علیخانی مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر کشور در افتتاحیه این برنامه آمادگی مناسب در برابر حوادث احتمالی را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد و گفت: تاکنون 189 تیم اضطرار در سطح کشور برای ارایه خدمات بهداشت روان و بهداشت محیط راه اندازی شده است .

علیخانی همچنین از سازماندهی گروه های اضطرار ارایه خدمات بهداشت روان و بهداشت محیط در سوانح و حوادث خبر داد و گفت: گروه های بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر در سه سطح سازماندهی می شوند که این تیم های در سطح یک ارایه خدمات قرار دارند .

مدیرکل معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر بیان کرد: در حال حاضر تیم‌های ERUجمعیت هلال احمر ایران به عنوان نخستین کشور مسلمان مجوز رسمی حضور در حوادث و سوانح بین المللی را دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد نیز در افتتاحیه این دوره آموزشی گفت: گروه های اضطرار جمعیت هلال احمر شامل پزشک، پرستار، ماما، کارشناس تغذیه، بهداشت محیط، بهداشت روان و سه امداد گر است که در مواقع بحرانی خدمات خود را به حادثه دیدگان ارایه می دهند .

حرازی زاده بازگشت وضعیت به حالت عادی در مناطق حادثه دیده با هدف زمینه سازی برای امداد و نجات و حضور دستگاه‌های خدمات رسان در مناطق آسیب دیده از حوادث را به عنوان وظایف و ماموریت های گروه های اضطرار بهداشت محیط و بهداشت روان جمعیت هلال احمر برشمرد.

محمد علی غنی زاده معاون بهداشت،درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان یزد نیز گفت: با برگزاری کارگاه‌های تخصصی و دوره های آموزشی همواره سعی در تقویت بخش های مختلف امدادی و درمانی داریم و امیدواریم که با برگزاری این دوره ها بتوانیم در مواقع بروز حوادث موثر واقع شده و خدمات مفیدی به حادثه دیدگان ارایه دهیم.

غنی زاده در ادامه با بیان این مطلب که بدون تردید همه ما در حوادث از رنجی که به مردم می رسد متاسف و متاثرشده  و نمی‌توانیم بی تفاوت باشیم، عنوان کرد: هدف از برگزاری چنین دوره هایی  بالابردن سطح توانمندی در راستای کاهش آلام  بشری است. علی رغم پیشرفت تکنولوژی بشری می بینیم  بخش قابل توجهی از مردم بخاطر حوادثی فوت می کنند که غیر قابل توجیه هست  که در این مواقع حفظ آمادگی و ارایه سریع خدمات مفهوم پیدا می‌کند.

دوره آموزشی ضمن خدمت منطقه ای کارشناسان بهداشت محیط و بهداشت روان  با حضور کارشناسانی از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و یزد به مدت 2 روز حضور برگزار شد .


١١:٤٦ - يکشنبه ٥ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٥٤٩    /    تعداد نمایش : 591

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: