پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨
 


روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی گزارش می‌دهد/

چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مراکز خارج از کشور هلال احمر

برگزاری مراسم بزرگداشت یوم الله 22 بهمن در مراکز سلامت خارج از کشور جمعیت هلال احمر از اقدامات مهم جمعیت هلال احمر و معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی در این حوزه است.

 

یه گزارش روابط عمومی روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، برگزاری مراسم بزرگداشت یوم الله 22 بهمن در مراکز سلامت خارج از کشور جمعیت هلال احمر از اقدامات مهم جمعیت هلال احمر و معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی در این حوزه است که به رسم هر ساله خود در این ایام علاوه بر آذین بندی و برگزاری جشن‌‌های متعدد، خدمات مختلفی به متقاضیان و به‌ویژه اقشار محروم ارایه می شود.

گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در کشور تانزانیا پس از پیگیری ها و هماهنگی های لازم به منظور اخذ مجوز با مسئولان مربوطه و فضاسازی های لازم جهت برپایی کمپ در مقابل مرکز سلامت جمعیت هلال احمر تانزانیا اقدام و با استقرار دو تیم از مراجعان پذیرش به عمل آمد. در این راستا خدمات درمانی مختلف شامل کنترل فشار خون، دیابت، کنترل وزن و تست ایدز به صورت رایگان و همچنین آموزش های لازم برای پیشگیری از این بیماری ها به حدود 100 نفر ارایه شد.

مرکز سلامت جمعیت هلال احمر در کشور بولیوی نیز ضمن برپایی چادر سلامت به مدت دو روز در منطقه محروم شهر ال آلتو و ارایه خدمات رایگان کنترل قند خون و فشار خون به منظور غربالگری بیماری های مذکور؛ اقدام به ارایه ویزیت رایگان پزشک عمومی در بیمارستان مرکز به مدت دو روز، ارایه تخفیف 20درصدی برای ویزیت پزشکان متخصص، بازدید رییس مرکز سلامت از بخش از همودیالیز مرکز و دلجویی از بیماران بیمارستان و اهدای جعبه کمک‌های اولیه به مدارس محروم کرد.

همچنین برگزاری مراسمی با حضور کارکنان و سخنرانی رییس مرکز در ارتباط با دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در زمینه آموزش، بهداشت و درمان و تقدیر از داوطلبان صلیب سرخ بولیوی و هماهنگی با مجله سلامت در این کشور به منظور انتشار خبر و تصویر از چادر سلامت و معرفی خدمات و ... از دیگر اقدامات این مرکز در این ایام بود.

مرکز سلامت نیجر نیز ضمن اطلاع رسانی در ارتباط با خدمات این مرکز، تخفیف واحدهای مختلف به مناسبت 22 بهمن و ویزیت رایگان در روز 22 بهمن نسبت به غربالگری قلب و ریه در یکی از مدارس حومه شهر نیامی با 750 دانش آموز توسط 2پزشک، ویزیت و مشاوره 1115 دانش آموز و انعکاس خبری آن در شبکه های رادیویی و تلویزیونی نیجر اقدام کرد که تقدیر رییس آموزش و پرورش این کشور از خدمات مرکز سلامت جمعیت هلال احمر را در پی داشت. مرکز سلامت  مالی نیز ضمن ویزیت رایگان 55 نفر، اقدام به برگزاری مراسمی با حضور سفیر ایران در این کشورکرد

برپایی 3 چادر در مناطق مختلف کشور سیرالئون با حضور پزشک و پرستار به منظور معرفی خدمات درمانی این مرکز، ارایه خدمات رایگان تست فشار و قند خون، برگزاری مراسمی از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جامعه المصطفی با حضور سفیر کشرمان در سیرالئون، دبیر عالی شورای انقلاب فرهنگی، مسئولان جامعه المصطفی، برخی از وزرا، نمایندگان مجلس و شخصیت‌های برجسته مذهبی این کشور، انعکاس خبری این مراسم در جراید کثیر الانتشار و رسانه ها، برپایی ایستگاه سلامت جهت ارایه خدمات درمانی شامل فشار خون، تست قند و ویزیت رایگان، ارایه تخفیف ویژه به بیش 80 نفر از مراجعه کنندگان به بخش های مختلف، غربالگری قلب و ریه توسط یک پزشک و پرستار در یکی از مدارس مناطق محروم این کشور و ارایه توضیحاتی به دانش آموزان در ارتباط با مقابله با بلایای طبیعی و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف از اقدامات مهم مرکز سلامت جمعیت هلال احمر در کشور سیرالئون در این ایام به شمار می‌رود.

ویزیت رایگان عمومی و داخلی، غربالگری بیماری های پوستی و عفونی در یکی از مدارس در مرکز سلامت جمعیت هلال احمر افغانستان در قندهار و همچنین ارایه ویزیت رایگان پزشک عمومی و تخفیف دارو و خدمات آزمایشگاهی به مراجعین در روز 22 بهمن و برگزاری مراسمی در روز 22 بهمن با حضور کارکنان، دانشجویان دانشگاه صلیب سرخ در کنگو و برگزاری دوره آموزشی کمک های اولیه در یکی از مدارس مناطق محروم برای 210دانش آموز، توزیع بروشور آموزشی کمک های اولیه در بین دانش آموزان و معرفی 25 نفر جهت استفاده از خدمات مرکز سلامت هلال احمر در کشور کنیا نیز به مناسبت این ایام انجام شده است.

بر اساس این گزارش؛ کلینیک چشم پزشکی  مرکز سلامت جمعیت هلال احمر در افغانستان نیز به مناسبت چهملین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد.


١١:٢٧ - دوشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٦٧٩    /    تعداد نمایش : 496

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: