دوشنبه ٠١ مهر ١٣٩٨
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با رادیو سلامت:

در صورت نیاز تعداد تیم های مستقر در مناطق سیل زده خوزستان را افزابش می‌دهیم

دکتر حسن صفاریه گفت: در حال حاضر 12 تیم در حال ارایه خدمات به سیل زدگان استان خوزستان هستند و در صورت نیاز می توانیم تعداد تیم‌های مستقر در مناطق سیل زده خوزستان را افزابش دهیم.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، دکتر حسن صفاریه شب گذشته در گفتگو با رادیو سلامت در ارتباط با اعزام تیم های پزشکی به مناطق سیل زده، اظهار کرد: پس از اعزام 4 تیم بهداشت و درمان به مناطق سیل زده استان گلستان، 8 تیم به مناطق سیل زده استان لرستان اعزام شدند که این تیم ها بر اساس برنامه از پیش تعیین شده جهت ویزیت بیماران، به صورت سیار در نقاط مختلف استان در حرکت بودند.

دکتر صفاریه در ادامه با اشاره به حادثه سیل خوزستان عنوان کرد: تیم های واکنش سریع و تیم‌های بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر از روزهای اولیه پس از وقوع سیل در این استان با تجهیزات کامل و نیروهای تخصصی در منطقه حاضر شدند.

معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه در حال حاضر 12 تیم در حال ارایه خدمات به سیل زدگان استان خوزستان هستند، عنوان کرد: در صورت نیاز می توانیم تعداد تیم های مستقر در مناطق سیل زده خوزستان را افزابش دهیم؛ اما خوشبختانه در بسیاری از نقاط مردم به منازل مسکونی باز گشته اند و شرایط به سمت بهبود پیش می رود.

وی در ارتباط با نوع خدماتی که توسط تیم های بهداشت و درمان ارایه می شود، گفت: خدمات مذکور شامل ویزیت توسط پزشک، خدمات پرستاری، بهداشت مادر و کودک، بهداشت محیط و بهداشت روان است که به صورت رایگان به آحاد مردم ارایه می شود.

دکتر صفاریه در ادامه خاطرنشان کرد: آمار خدمات در استان گلستان حدود 4 هزار خدمت و در لرستان حدود 8 هزار خدمت ارایه شده است و همچنین با وجود افزایش تیم های اعزامی در خوزستان به دلیل بیشتر بودن جمعیت آمار بالاتری پیش بینی می‌کنیم.

معاون بهداشت درمان و توانبخشی در پایان گفت: جمعیت هلال احمر خود را موظف می داند که به ویژه در حوادث و سوانح، همراه و در کنار مردم باشد. تیم‌های درمان اضطراری جمعیت هلال احمر  و امداد و نجات نیز به صورت هماهنگ با هم عمل و به مردم خدمت گذاری می کنند.

 


١١:٢٢ - چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٤٢١    /    تعداد نمایش : 827

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: