دوشنبه ٠١ مهر ١٣٩٨
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خبرداد:

ارایه بیش از 25 هزار خدمت بهداشتی و درمانی در مناطق سیل زده

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از ارایه 28 هزار و 559 مورد خدمات بهداشتی و درمانی توسط تیم های هلال احمر در سه استان سیل زده گلستان، خوزستان و لرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر حسن صفاریه در ارتباط با عملکرد تیم های بهداشت و درمان جهت ارایه خدمات به آسیب دیدگان ناشی از سیل در برخی از استان های کشورمان، اظهار کرد: پس از وقوع سیل در استان گلستان، 4 تیم بهداشت و درمان اضطراری به منطقه اعزام و با توجه به هماهنگی های استانی مقرر شد تا خدمات واحدهای مذکور در اردوگاه های اسکان و به صورت سیار ارایه شود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در ارتباط با آمار عملکردی تیم های بهداشت و درمان، افزود: تاکنون در استان گلستان، تاکنون علاوه بر ارایه 2 هزار و 621 مورد ویزیت، 4 هزار و 503 مورد خدمات پرستاری، 99 مورد خدمات مادر و کودک، 392 مورد خدمات تغذیه، 815 مورد خدمات بهداشت روان، 815 مورد خدمات بهداشت محیط و در مجموع 8هزار و 459 مورد خدمات به آسیب دیدگان ارایه شده است.

دکتر صفاریه در ادامه با تاکید بر فعالیت 73 نفر نیرو و تعداد یک هزار و 22 نفر در روز در منطقه عملیاتی آق قلا- گمیشان، افزود: با توجه به وضعیت فعلی منطقه، فعالیت های جمعیت در حوزه بهداشت و محیط با دستگاه های مسئول ادامه دارد.

وی در ادامه در ارتباط با ارایه خدمات به سیل زدگان استان لرستان، عنوان کرد: به دلیل گستردگی سیل و شدت خسارات در این استان، 10 تیم بهداشت و درمان از استان های همدان، مرکزی، اصفهان و لرستان به منطقه اعزام و بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی در مناطق روستایی شهرهای آسیب دیده نسبت به ارایه خدمات اقدام شد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با اشاره به فعالیت 102 نفر نیرو و تعداد یک هزار و 836 نفر در روز در مناطق عملیاتی نورآباد، چگینی، معمولان و پلدختر، افزود: تیم های بهداشت و درمان در این مناطق تاکنون 3 هزار و 540 مورد ویزیت، یک هزار و 171 مورد خدمات پرستاری، یک هزار و 966 مورد خدمات مادر و کودک، یک هزار و 445  مورد خدمات بهداشت روان و در مجموع 8 هزار و 122 مورد خدمات به آسیب دیدگان از سیل ارایه کرده اند.

دکتر صفاریه خاطر نشان کرد: در حال حاضر تیم های عملیاتی استان لرستان در مناطق آسیب دیده نسبت به ارایه خدمات مورد نیاز در مناطق روستایی اقدام و کماکان استان های قزوین و کرمانشاه به منظور تامین نیازهای احتمالی در حالت آماده باش هستند.

وی با اشاره به ارایه خدمات سیار در اردوگاه های اسکان و مناطق سیل زده استان خوزستان به دلیل قطع بسیاری از راه های ارتباطی در مناطق روستایی، عنوان کرد: علاوه برفعالیت تیم بهداشت و درمان استان خوزستان، تیم های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، تهران و یزد به این استان اعزام و همچنین استان های فارس، بوشهر، سمنان، قم، کرمان و کردستان نیز در حالت آماده باش هستند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در ادامه با تاکید بر ارایه 11 هزار و 978 مورد خدمات بهداشتی به آسیب دیدگان از سیل در استان خوزستان گفت: تاکنون 5 هزار و 426 مورد ویزیت، یک هزار و 774 مورد خدمات پرستاری، یک هزار و 490 مورد خدمات مادر و کودک، 633  مورد خدمات بهداشت روان، 502 مورد خدمات بهداشت محیط، 482 مورد خدمات تغذیه و یک هزار و 678 مورد خدمات آموزشی به سیل زدگان ار ایه شده است.

 

وی با تاکید بر اعزام 12 تیم بهداشت و درمان به مناطق سیل زده استان خوزستان، خاطر نشان کرد: ارایه خدمات توسط تیم های بهداشت و درمان اعزام شده به این استان با  فعالیت 345 نفر نیرو و تعداد 2 هزار و 520 نفر در روز در مناطق عملیاتی هویزه، حمیدیه، سوسنگرد، بستان، الهایی، الباجی، شوش، شادگان، دارخویین، باوی و ملاثانی، کماکان ادمه دارد.


١٣:٤٠ - دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٤٨٦    /    تعداد نمایش : 785

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: