سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
 


در دیدار معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با خیرین استان مازندران مطرح شد؛

توسعه مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر در استان مازندران

دکتر حسن صفاریه گفت: تعداد مراکز توانبخشی کشور در سال گذشته از 127 واحد به 200 واحد ارتقا یافته است و کسانی که خدمات دریافت می‌کنند، جزء افراد آسیب پذیر و کم درآمد جامعه هستند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی؛ جمعیت هلال احمر استان مازندران در راستای توسعه و بهبود در روند ارایه خدمات خود به مراجعه کنندگان در نظر دارد با همکاری و همراهی تعدادی از خیرین این استان، نسبت به توسعه مرکز جامع توانبخشی خود اقدام کند؛ به همین منظور نشستی با حضور دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر؛ دکتر آرش سیدصالحی، معاون درمان جمعیت استان مازندران؛ حسین زاده، رییس شورای شهر قائمشهر، مدیران داخلی معاونت و تعدادی از خیرین قائمشهر برگزار شد.

دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر در این نشست با اشاره به حضور دایمی خیرین کشور در کنار جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در زمینه درمان سابقه ای طولانی مدت دارد و در حال حاضر ضمن فعالیت 14 درمانگاه در 13 کشور دنیا در 49 درمانگاه، 39 داروخانه،200 واحد توانبخشی در سطح کشور؛ بیمارستان نور افشار در استان تهران و ... به مراجعان خدمات مختلفی ارایه می کند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که  همواره خیرین بسیاری در کنار جمعیت هلال احمر حضور داشتند که زمینه ارایه خدمات به مردم را ایجاد کرده اند، افزود: تعداد مراکز توانبخشی کشور در سال گذشته از 127 واحد به 200 واحد ارتقا یافته است و کسانی که این خدمات را دریافت می کنند، جزء افراد آسیب پذیر و کم درآمد جامعه هستند که گاها به واسطه بروز معلولیت ضعیف تر می‌شوند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی خاطر نشان کرد: توانبخشی و معلولیت با توجه به آمار بالای تصادف های جاده ای، ضایعات مادرزادی و ...، یکی از مشکلات بزرگ کشور ما است و در واقع اگر مردم در کنار جمعیت هلال احمر نباشند، ممکن است اداره این سیستم از نظر مالی در توان ما نباشد.

دکتر صفاریه در ادامه با تاکید بر اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه کشور، افزایش سطح تاب آوری جامعه و حفظ سرمایه های اجتماعی از مهمترین وظایف جمعیت هلال احمر است، عنوان کرد: شما خیرین سرمایه های اجتماعی ما هستید که با روی باز اموال و توان خود را در اختیار هلال احمر می‌گذارید.

 

 

 


٠٨:٠٢ - يکشنبه ١٦ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٧٣٥    /    تعداد نمایش : 256

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: