شنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٧
 


مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر عنوان کرد:

فعالیت کلینیک اسکولیوز جهت درمان انحراف ستون فقرات در مرکز جامع توانبخشی

مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: مرکز جامع توانبخشی هلال احمر در زمینه ساخت وسایل کمک حرکتی و ارائه خدمات به بیماران فعال است.

 

دکتر پیمان پیشگاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه، بسیاری از مشکلات ستون فقرات در سنین نوجوانی، شروع بلوغ و تغییرات ساختاری در بدن ایجاد می‌شود، اظهارکرد: از آنجایی که این مشکل بسیار رایج است، مورد توجه خاص مسئولان مرکز جامع توانبخشی هلال احمر است.

وی با اشاره به ساخت انواع بریس‌ با توجه به نوع، علت و شدت ضایعه، برای درمان انحراف ستون فقرات، افزود: یکی از دلایل ایجاد این مشکلات، عادات روزمره زندگی، مشکلات ساختاری و بیماری‌های مختلف است که می‌تواند در نواحی مختلف ستون فقرات ایجاد و پنهان بماند.

پیشگاهی در ادامه با بیان این مطلب که مرکز جامع توانبخشی به منظور اقدام به موقع، از طریق انجام غربالگری در مدارس افرادی که دارای مشکلاتی از قبیل انحراف ستون فقرات، گودی کمر، قوزهای پشتی و غیره هستند را شناسایی می‌کنند، گفت: این افراد توسط متخصص ستون فقرات معاینه و با عکس‌برداری موضع، شدت و زاویه انحراف مشخص می‌شود.

مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه تجویز و استفاده از میلواکی به‌عنوان یکی از راه‌های روش‌های درمان کافی نیست، خاطرنشان کرد: به دنبال ابتلا به این بیماری، مشکلاتی مانند درگیری‌های عضلانی، ضعف، کوتاهی عضلات، عدم تعادل عضلانی و همچنین علایم ثانویه دیگر مانند کم تحرکی نیز ایجاد خواهد شد.

پیشگاهی در ادامه با تاکید بر انجام توانبخشی فیزیکی مانند خدمات درمانی، فیزیوتراپی و تمرینات عضلاتی با تکنیک‌های مختلف، گفت: در کنار استفاده از میلواکی، تطابق با این وسیله و دلیل استفاده از آن، ایجاد آمادگی‌های روحی و روانی‌، پیگیری‌های مرتبط، ارائه تمرینات لازم به‌هنگام استفاده از بریس، تمرینات ورزشی و حرکات اصلاحی نیز انجام می‌شود تا درجات انحراف به مرور زمان بهبود یابد.

وی گفت: از آنجایی‌ که اغلب بیماران مبتلا به اسکولیوز در سنین نوجوانی قرار دارند، لازم بود تا به‌منظور اهمیت موضوع و مشکلاتی که در پی خواهد داشت، آگاهی لازم را کسب کنند.


٠٩:١٩ - يکشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨٥٤٠    /    تعداد نمایش : 1669

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: