سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
 


امیرطاهر حسین خان مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی عنوان کرد :

معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی در متن یک تحول بزرگ

اردیبهشت هر سال، یادمان مجاهدت ها و خدمات خالصانه انسان هایی است که دل در گرو لبخندی بسته اند که از کنه وجود آسیب دیدگانی تراوش می کند که به یکباره زندگی از کف می دهند و بی آنکه بخواهند، دست روزگار تقدیری تلخ را برایشان رقم زده است.

 

هفته هلال احمر، هفته گرامیداشت رشادت ها، هفته پاسداشت نیکی ها، هفته یادآوری ارزش های والای انسانی برای کسانی است که در وجودشان هنوز بشردوستی متبلور است. این روزها، روزهای احیای اهداف مقدس و متعالی جمعیت هلال احمر در خدمت بی منت به ملت است .

در این بین برخی اوقات در جای جای این سرزمین مقدس  انسانی هایی  زندگی می کنند که در عین گمنامی، کارشان آنقدر هویداست که همانند نور خورشید به هم نوعان خود عشق و محبت تزریق می کنند .

پزشکان و نیروهای معاونت بهداشت ، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از این تبارند، انها عاشق اند؛ عاشق مردم؛ عاشق کمک به مردم و می دانیم که سبب عشق به مردم، عشق به خداست...

بارها  تیم های پزشکی و توانبخشی جمعیت هلال احمر  را دیده یا شنیده ایم که درتیم های  سلامت اضطرای، لبخند یک بیمار نیازمند را به هزاران اسکناس رنگ رنگ ترجیح داده و از فضای آرام و به دور از دغدغه مطب فاصله گرفته و به بوی کاه و دیوار گلین و لباس های ساده یک روستایی دل بسته اند..

پای صحبتشان که بنشینی، از صمیم جان آواز عشق و عاشقی سر می دهند و از ساحل نجات این خدمت می گویند: آنات کمک به دیگران آنقدر دل انگیز است که سرشاری آن برای یک پزشک همیشگی است، وقتی به درد یک بیمار توجه کنی و او را نجات دهی، انگار پرواز می کنی، گویی روی ابرها راه می روی، سبک می شوی؛ سبکبال.

نیروهای خدوم  معاونت بهداشتف درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر بدون هیاهو و تنها با هدف خدمت بی منت به ملت مشغول انجانم وظیفه خطیر خود هستند، این عاشقانی که نه سودای نان دارند و نعه وسدای نام بدور از خودنمایی و خود ستایی نشستن یک لبخن بر سمیای یک مادر که فرزند معلول خود را برای مداوا به این مرکز آورده است را به همه زرق و برق این دنیای فانی عوض نمی کنند.

صحبت از دریا دلانی است که بیشترین بار مسئولیت اهداف اصلی جمعیت هلال احمر را بر دوش دارند و در حقیقت رسالت خطیر این نهاد مردمی با تلاش ها و مجاهدت های این دریادلان به منصه ظهور رسیده است.

طی ماه های گذشته نقش معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر بیبش از گذشته برجسته شده است، تدوین برنامه های های مدون، راه اندازی تیم های بهداشت اضطراری، راه اندازی مرکز و کلنیک های پیشرفته در این معاونت، بازسازی و نوسازی مرکز فیزیوتراپی ،ایجاد حلقه پیوسته بین معاونت های بهداشت و درمان و توانبخشی استان ها برای ارائه خدمات بیشتر،حضور و بکارگیری پزشکان متخصص و ده ها اقدام دیگر برای تقویت خدمت رسانی این معاونت از دستاوردهایی است که طی این ماه ها به وضوح قابل لمس است.

به نظر می رسد با شیب فعلی در آینده نزدیک شاهد اتفاقات بسیار مثبت و خوب در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در راستای اهداف متعالی این نهاد مردمی باشیم، اتفاقات مثبت و موثری  که بدون شک با تلاش های مدیریت این معاونت و نیروهای صف روی خواهد داد.


٠٣:٢٠ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨٥٦٦    /    تعداد نمایش : 2393

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: