دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
 


یادداشت/

هفته هلال‌احمر نشانی از اهالی بهشت بر روی زمین

امیر حسین‎‌خان

 

آغاز هفته هلال احمر هفته وصل عاشقی با معشوق همراه با طمع شیرین فداکاری و گذشت است، این روزها که می گذرد، روزهایی است سیال با نسیم روح نواز بال ملائکی که پروازکنان تا کوچه باغ عاشقی آمده اند و نظاره گر انسان هایی هستند از جنس آسمان. این روزها که می گذرد، آدم هایی را می بینی که دل در گرو مهر به همنوع نهاده اند و این میهمانی خدا را بدون انسان های گرفتار نمی خواهند! گویی می خواهند نوای ملکوتی "الجار ثم الدار" تا ابد الدهر بر پهنه گیتی جاری و ساری بماند. برخی اوقات می مانم که چه کلمه ای زیبنده این بندگان خوب خداست؟ زبان الکن من، قاصر از توصیف این اهالی بهشت خدا بر روی زمین است.!
آری هر انسانی برای ماندگاری در عصر خویش و البته در اعصار آینده، نیاز به یک وجه نیک دارد و سخن از او به عنوان یک انسان مانا، در طول تاریخ ادامه خواهد داشت. در کنار این ماندگاری، برای برخی افراد این ماندگاری یک وجه دیگر هم دارد و آن "گمنامی" است که ما در جمعیت هلال احمر به کرات این صفت را در آدم هایش مشاهده نموده ایم. امدادگران،داوطلبان و پزشکان و جوانان گمنام که در دل در گروی عاشقی و خدمت بی منت به هم نوع دارند.
نگاه بشر دوستانه در ارائه خدمات، نوع دوستی واحترام متقابل، تلاش برای کاهش آلام انسانها و… از جمله اهداف مهم جمعیت هلال احمر به شمار می آید.
حضور ومشارکت فعال در امداد رسانی به آسیب دیدگان به هنگام وقوع حوادثغیر مترقبه وبحرانهای گوناگون در عرصه های داخلی وخارجی، تلاش برای بهسازی و ارتقاء زندگی آحاد جامعه، پیش بینی برنامه های متعدد برای اقشار مختلف وبه خصوص جوانان وارائه خدمات مناسب دارویی ومشارکت در برنامه های ملی حوزه بهداشت وسلامت و… از جمله خدمات گسترده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی محسوب می شود...
جمعیت هلال احمر کشورمان از طریق جمعیت های استانی وسازمانهای امداد ونجات، داوطلبان، جوانان، تدارکات پزشکی ومعاونت توانبخشی وهمچنین نساجی هلال احمر و شرکت سرمایه گذاری تلاش دارد که در کلیه عرصه ها حضور جدی داشته و خدمات شایسته ای به اقشار مختلف مردم ارائه نماید.
این جمعیت در بح ثامداد ونجات با آخرین فناوری های روز دنیا وارد عمل شده وکارنامه ای موفق از خود بر جای گذاشته است؛ از طریق سازمان داوطلبان به عنوان حلقه اتصال نیازمندان و توانمندان تلاش دارد که تا حد ممکن معیشت درماندگان را ساماندهی کند.
با اجرای برنامه های مختلف آموزشی وتفریحی برای جوانان، این قشر سازنده وفعال را در جهت اهداف مقدس نظام وبرنامه های ملی جمعیت هلال احمر بسیج وآماده سازد؛ با امکانات بالقوه سازمان تدارکات در خدمت نظام سلامت کشور باشد وخدمات شایسته دارویی به نیازمندان ارائه نماید و با تقویت سیستم توانبخشی، جامعه را برای اجرای برنامه های توسعه توانمند سازد.
مجموعه این خدمات و فعالیت های گسترده جمعیت هلال احمر در عرصه های مختلف به ویژه در بحث درمان وبهداشت در سایر کشورها وبه خصوص کشورهای آفریقایی و عربی و مسلمان بیان کننده اهمیت و جایگاه والا و رفیع این نهاد مردمی است ، نهادی که ذره ذدره وجودش با محبت به هم نوع و حرکت در مسیر خدمت و گذشت معنا شده است .هفته هلال احمر تنها یک نام گذاری نیست ، پاسداری و ارج نهادن بر واژه زیبای فداکاری و گذشت است که در نهان و سیرت تک تک خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر این واژزه های مانوس است و به عنوان رمز ماندگاری این نهاد محترم در اذهان وقلب ها ماندگار و ساری و جاری است.


١١:١٥ - يکشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٦٠٤    /    تعداد نمایش : 1272

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: