جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
 


برای تسکین آلام بشری

جمعیت‌ هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ازسوابق درخشانی درطراحی و اجرای برنامه‌های مرتبط با سلامت برخوردار است. از آن‌جا که بروز بیماری‌ها و صدمات جسمی و روانی درشرایط عادی و درحوادث از مهمترین عوامل تهدید‌کننده سلامت تمامی اقشار جامعه است، این بخش جمعیت با انجام رسالت‌های ذاتی خود درحوزه‌های مختلف، خدمات اثربخش و مفیدی ارایه می‎کند.

 

حسن صفاریه؛ معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر: جمعیت‌ هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ازسوابق درخشانی درطراحی و اجرای برنامه‌های مرتبط با سلامت برخوردار است. از آن‌جا که بروز بیماری‌ها و صدمات جسمی و روانی درشرایط عادی و درحوادث از مهمترین عوامل تهدید‌کننده سلامت تمامی اقشار جامعه است، این بخش جمعیت با انجام رسالت‌های ذاتی خود درحوزه‌های مختلف، خدمات اثربخش و مفیدی ارایه می‎کند.

اداره کل توانبخشی ازشاخص‌ترین زیرمجموعه‌های معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی است که با استفاده از نیروهای متخصص طب فیزیکی، توانبخشی و ارتوپدی در زمینه توانبخشی فیزیکی مانند فیزیوتراپی، آب‌درمانی، حرکات اصلاحی، ایزوکنتیک، کاردرمانی بزرگسالان و خردسالان، آموزش فعالیت‌های روزمره، توانبخشی ضایعات مغزی، گفتاردرمانی، شنوایی‌شناسی، بینایی‌سنجی و همچنین توانبخشی مکانیکی با ساخت انواع اسپیلنت‌های اندام‌های فوقانی و تحتانی، انواع بریس‌ها و وسایل کمک حرکتی، انواع کفش و انواع پروتزها خدمات ویژه‌ای ارایه می‌دهد.

اداره کل بهداشت و درمان دراین معاونت با آموزش‌های مستمر و تخصصی و ایجاد آمادگی دایمی تیم‌های مذکور برای انجام عملیات به منظور امکان پاسخ به حوادث و ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به آسیب‌دیدگان ازحوادث، سامانه‎های مختلف درمان اضطراری درسطوح بیمارستان‌های صحرایی، بیمارستان‌های سریع‌الاستقرار و واحد مراقبت‌های پایه بهداشتی را طراحی کرده است. این اداره کل همچنین با خدمات دندانپزشکی، هدایت و کنترل مراکزدرمانی، انجام واکسیناسیون حجاج و زائرین درکشور را به عهده دارد.

اداره کل سلامت خارج ازکشور جمعیت هلال‌احمر دراین معاونت با انجام ماموریت‌های محوله و با بهره‌گیری ازنیروی انسانی کارآمد فعالیت‌های متعدد و موفقی را درکشورهای آفریقایی، آمریکای لاتین و آسیایی  مانند نیجر، کنیا، مالی، ساحل عاج زیمباوه، غنا، سودان، تانزانیا، افغانستان، بولیوی، لبنان، سومالی، تاجیکستان، آذربایجان و غیره، با راه‌اندازی مراکز سلامت انجام می‌دهد.

اداره دارو و تجهیزات پزشکی مدیریت دارو و تجهیزات پزشکی نیز از زیرمجموعه‌های معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی است که عمده فعالیت‌های آن، نظارت برفعالیت‌ داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر، تأمین دارو و لوازم مصرفی پزشکی برای مراکزدرمانی جمعیت در داخل و خارج ازکشور و مراکز ارتوپدی فنی است.

امید است تا با اتکای هرچه بیشتر به نیروهای متخصص و استفاده از توانمندی‌های آنها بتوانیم به منظور تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان‌ها، کوشش درجهت برقراری دوستی، تفاهم متقابل، صلح پایدارمیان ملت‌ها، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون تبعیض با ارایه خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی درجهت اجرای اصول اساسی و اهداف جمعیت هلال‌احمر کوشا باشیم.


٠٤:٣١ - چهارشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨٦٥٥    /    تعداد نمایش : 3603

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: