شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خبرداد:

اعزام تیم های درمان اضطراری هلال احمر در مناطق سیل زده لرستان

دکتر حسن صفاریه گفت: تیم های درمان اضطراری استان های مرکزی، همدان و اصفهان در مناطق سیل زده استان لرستان جهت ارایه خدمات به آسیب دیدگان، مستقر شده‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، دکتر حسن صفاریه در ارتباط با حضور تیم های بهداشت و درمان در مناطق سیل زده جهت ارایه خدمات درمانی اظهار کرد: از نخستین ساعات پس از وقوع سیل در شهرستان آق قلا معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان جهت حضور در منطقه و ارائه خدمات تخصصی اقدام به هماهنگی با ارگان‌های مرتبط با امر بهداشت و درمان کرد.

معاون بهداشت، درمان وتوانبخشی در ادامه تاکید کرد: لازم به ذکر است که در این پیگیری‌ها و هماهنگی ها مقرر شد تا یک دستگاه بیمارستان سیار مجهز از طریق ارتش جمهوری اسلامی و یک دستگاه بیمارستان سیار مجهز از طریق بسیج جامعه پزشکی در منطقه آسیب دیده شهر آق قلا مستقر مستقر شده که دارای بخش‌های رادیولوژی، سی تی اسکن، آزمایشگاه و داروخانه با تجهیزات کامل همراه با پزشکان عمومی و متخصص و ... هستند.

دکتر صفاریه با بیان این مطلب که تیم‌های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان آق قلا و تیم‌های بهداشت درمان اضطراری جمعیت هلال احمر آن استان به همراه پزشکان و پیراپزشکان داوطلب به‌صورت ثابت در محل جمعیت هلال احمر شهرستان آق قلا مستقر شده‌اند، افزود: همچنین یک تیم سیار نیز با قایق و ماشین های کمک دار در حال ارائه خدمات و رسیدگی به وضعیت مصدومان به‌صورت روزانه است.

وی در ادامه با اشاره به اسکان اضطراری آسیب دیدگان در بیست نقطه از مناطق متاثر از حادثه خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت منطقه اسکان خصوصا در روستاهای محمدآباد، کریم آباد، امیرآباد و اتراچال و محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان و همچنین مناطق دیگر؛ تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر و نیز تیم‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در این مناطق به‌منظور ویزیت بیماران و خدمت رسانی به مراجعان مستقر هستند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با تاکید بر اینکه تیم‌های حمایت روانی بهداشت و درمان اضطراری نیز در حال خدمت رسانی به زنان و کودکان در مناطق اسکان اضطراری هستند، عنوان کرد: همچنین این معاونت همزمان با ارائه خدمات درمانی اقدام به هماهنگی با تیم نظام پزشکی و پزشکان داوطلب حاضر در منطقه و سازماندهی ایشان و تهیه لیست نیازمندی‌های آسیب دیدگان بر اساس آمار و گزارشات موجود و اعلام آنها به واحد داوطلبان جهت تهیه اقلام به‌صورت داوطلبانه می‌کند.

دکتر صفاریه با اشاره به اینکه تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر به ۳۴۶۵ نفر خدمات درمانی ارایه کرده‌اند؛ گفت: تاکنون علاوه بر ارایه 2095 مورد ویزیت سرپایی، 455مورد خدمات پرستاری، 86 مورد خدمات مادر و کودک، 377 مورد خدمات بهداشت روان، 235 مورد خدمات بهداشت محیط به آسیب دیدگان از سیل 6285 قلم دارو، 10100 مورد اقلام بهداشتی، 980 قلم اسباب بازی نیز توزیع شده است.

وی در پایان با تاکید بر حضور 166 نفر پزشک و پیراپزشک در تیم های بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر، افزود: همچنین 55 نفر پزشک، 57 نفر پرستار، 21 نفر ماما، 21 نفر کارشناس بهداشت روان و 12 نفر کارشناس بهداشت محیط به آسیب دیدگان متاثر از سیل خدمات درمانی ارایه می کنند.

 

 


١٥:٤٤ - چهارشنبه ١٤ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣١٧٥    /    تعداد نمایش : 621

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: