سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
 


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر عنوان کرد:

تلاش برای پوشش فراگیر ارایه بهترین خدمات با ارزانترین قیمت برای افراد آسیب پذیر/ هلال احمر کانون ارایه دهنده خدمات توانبخشی در کشور است

دکتر حسن صفاریه گفت: جمعیت هلال احمر با نقشی فراتر از نقش کمکی جمعیت های ملی، با حدود 200 واحد توانبخشی فعال به عنوان کانون ارایه دهنده خدمات توانبخشی در کشور است.

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، این معاونت با همکاری کمیته بین المللی صلیب سرخ و سازمان مطالعات انسانی، در راستای استفاده از علم نوین و همچنین ارایه آموزش‌های تکمیلی به کارشناسان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی بین المللی ساخت ارتزهای اسپاینال کرده است.

دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در نشستی با آقای فرانس رکسینگ، مدرس دوره مذکور در ارتباط با فعالیت های توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر با سابقه ای 60 ساله دارای شبکه بسیار گسترده توانبخشی در سطح کشور است؛ اظهار کرد: جمعیت هلال احمر دارای نقشی فراتر از  نقش کمکی سایر جمعیت های ملی است و به عنوان کانون ارایه دهنده خدمات توانبخشی با حدود 200 واحد فعال در کشور است.

وی با بیان این مطلب که مراکز توانبخشی جمعیت هلال احمر شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتز، پروتز، گفتار درمانی، شنوایی شنواسی، بینایی سنجی، کلینیک‌های استروک و ... است؛ گفت: علاوه بر فعالیت مراکز مذکور بیمارستان تخصصی توانبخشی نور افشار نیز با 120 تخت بستری و 4 اتاق عمل، خدمات جراحی مرتبط با توانبخشی را انجام می دهد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی خاطرنشان کرد: علاوه بر آمار بالای اختلالات مادرزادی در کشور، سالیانه افراد زیادی نیز در حوادث جاده ای دچار مشکلات نخاعی می شوند و بنابراین اطلاعات مورد بحث در این کارگاه، برای ارائه خدمات به مردم کشورمان بسیار سودمند است.

دکتر صفاریه با اشاره به ارایه خدمات به مددجویان افغانی، عراقی و برخی دیگر از کشورهای همسایه در مراکز توانبخشی هلال احمر، افزود: در حال حاضر به دلیل شرایط تحریم و به واسطه اراده ملی ما برای تولید ملی،ارتباط ما با کشورهای فعال در این زمینه مانند گذشته نیست، اما تمایل داریم که ارتباطات علمی و عملیاتی ما با اروپا به ویژه کشور آلمان همچنان برقرار و تقویت شود.

وی در پایان با بیان اینکه  فعالیت های ما در جمعیت هلال احمر و مراکز توانبخشی کشور کاملا انسان دوستانه و با حداقل قیمت ممکن است، گفت: نسبت قیمت های ما یک چهارم بخش خصوصی است و بخش بسیاری از خدمات ما با تخفیف بالا و حتی در بعضی شرایط به صورت رایگان ارایه می شود. بنابراین تمام تلاش ما پوشش فراگیر ارایه بهترین خدمات با ارزانترین قیمت برای افرادی که آسیب پذیر و کم برخوردار است.

 


١٢:٠٧ - يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٣٨٦    /    تعداد نمایش : 356

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: