معاونت بهداشت ، درمان و توانبخشی

شنبه 24 مهر 1400
به همت جمعیت هلال احمر استان گلستان صورت گرفت؛

مانور عملياتی بهداشت و درمان اضطراری در شهرستان کلاله

مانور فرضی جمیت هلال احمر استان گلستان در شهرستان کلاله به مناسبت پنجم دی ماه و هفته کاهش بلایای طبیعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، استان گلستان با وسعت 20 هزار 460 کیلومتر؛ نزدیک به یک هزار و 400 نفر جمعیت و 345 خانوار جمعیت شهری و روستایی دارد که بیش از 50 درصد جمعیت روستایی هستند.

آمادگی دستگاه های امدادرسانی به همراه کمک های مردمی برای مقابله با حوادث احتمالی امری ضروری و مهم است و در همین راستا یکی از مهمترین راه‌های سنجش و آمادگی جهت هماهنگی بهتر و ارایه خدمات به حادثه دیدگان برگزاری مانوارهای تیم بهداشت درمان اضطراری خواهد بود.

 به‌همین منظور بهداشت و درمان اضطراری جمیت هلال احمر استان گلستان در شهرستان کلاله روستای گوجه چشمه به مناسبت پنجم دی ماه و هفته کاهش بلایای طبیعی؛ جهت آمادگی، توان افزایی و ارائه خدمات نسبت به برگزاری مانور فرضی به مدت ده شب در شعب تابعه استان اقدام کرد. در این مانور فرضی، تمام ابعاد یک بحران شبیه سازی و عملیات نیز به صورت فیزیکی در محل انجام شد.

این مانور با هدف سنجش ميزان كارایي و نحوه سازماندهي واحدهاي بهداشت و درمان اضطراري (BHCU)، ارزيابي ميزان آمادگي استان، ارزيابي توان و ظرفيت امكانات استاني و همچنین چگونگي بهره برداري از زمان طلايي و آشنايي با دستور العمل‌ها برگزار شد.

کلمات کلیدی