هلال احمر پیشتاز توانبخشی اسکولیوز در کشور با روش‌های نوین

کارگاه آموزشی ارتز برای درمان اسکولیوز به روش جدید « شنو» از دیروز یکشنبه در اداره کل توانبخشی جمعیت هلال احمر آغاز و تا عصر سه‌شنبه 11 مردادماه جاری با حضور ارتزکاران مراکز ارتوپدی فنی هلال احمر در سراسر کشور ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیمان پیشگاهی مدیرکل توانبخشی این جمعیت گفت: اسکولیز یا بیماری انحراف ستون مهره‌ها بسیار شایع است و اگر در نوجوانی تشخیص داده‌نشود و نسبت به بهبود وضعیت ستون مهره‌ها اقدامات توانبخشی لازم صورت نگیرد؛ فرد مبتلا در بزرگسالی دچار مشکلات جسمی و حرکتی فراوانی خواهد بود که زندگی روزمره او را مختل می‌کند و هدف ما ترویج ساخت ارتزهایی با به‌روزترین تکنیک و تجهیزات روز دنیا در مراکز ارتوپدی فنی هلال احمر است.
پیشگاهی توضیح داد: دهه‌هاست که ارتز مخصوص برای « انحراف ستون مهره‌ها به جهت راست و چپ» در مراکز ارتوپدی فنی هلال احمر ساخته می‌شود اما ارتز معروف به «شنو» چندسالی‌است که در دنیا معرفی شده‌است و در ایران نیز ساخت و تحویل آن به بیمار، مدتی‌است که در مراکز توانبخشی اصفهان، مشهد و تهران جمعیت هلال احمر آغاز شده و نتایج بسیار مطلوبی داشته است. بنابراین کارگاه سه روزه‌ای از صبح دیروز در تهران آغاز شد تا روش ساخت و استفاده از این ارتز به کارشناسان ارتوپدی فنی هلال احمر از سراسر کشور آموزش داده‌ شود.
گفتنی‌است: اداره کل توانبخشی جمعیت هلال احمر همواره برای کنترل بیماری شایع اسکولیوز، تلاش کرده جدیدترین روش‌های دنیا را در یخش‌های مختلف توانبخشی انجام دهد و علاوه بر کارگاه مذکور در روزهای پایانی تیرماه گذشته نیز کارگاه 2 روزه تکنیک نوین «شروت» برای فیزیوتراپ‌های شاغل در مراکز توانبخشی هلال احمر برگزار شد.
مشاهده ۱۱
/
۱۴۰۱/۰۵/۱۰- ۱۳:۴۴
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است