معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر:

زنجیره تامین و توزیع دارو در هلال‌احمر تقویت می‌شود/ تلاش هلال‌احمر برای جبران کمبود داروهای خاص

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در جلسه مدیران ستادی و مسئولان داروخانه‌های این جمعیت تاکید کرد: تلاش هلال‌احمر این است که با تقویت زنجیره تامین و توزیع، کمبودها در حوزه داروهای خاص را جبران کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ اولین همایش هم‌اندیشی مدیران ستادی، مدیران عامل استان‌ها و مدیران داروخانه‌های جمعیت هلال احمر سراسر کشور با موضوع بررسی راهکارهای تقویت زنجیره تامین و توزیع دارو در هلال احمر برگزار شد.

در این نشست پیمان نامدار، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با اشاره به دستاوردهای هلال احمر گفت: لباس هلال احمر جامه ای مقدس است؛ کارکنان این جمعیت در عرصه خدمت به مردم تا پای جان و در خط مقدم سختی‌ها، حضور دارند و گامی‌به عقب برنمی دارند.

وی افزود: خدمت به مردم در هلال احمر، موهبت بی بدیل خداوند است و عشق خدمت به مردم، همه ما را گرد هم آورده است. ما تلاش می‌کنیم تا گره ای از مشکلات مردم باز کنیم. داروخانه‌های هلال احمر نیز خادمان شبانه روزی مردم هستند و لحظه ای در تامین نیاز مردم درنگ نمی‌کنند.

نامدار ادامه داد: امروز داروخانه‌های هلال احمر علاوه بر رفع نیاز دارویی مردم، توانسته اند موجب رونق صنعت دارویی کشور شوند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر افزود: آیین نامه اداره داروخانه‌های هلال احمر نیز مدون شده تا این روند به شکلی جدی تر ادامه پیدا کند.

وی افزود: تکمیل زنجیره دارویی داروخانه‌ها و شبانه روزی شدن داروخانه آذربایجان شرقی از جمله مهمترین دستاوردهای ماه‌های اخیر است و تلاش می‌شود تا این روند مثبت در سراسر کشور پیگیری شود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر تاکید کرد: احداث داروخانه در استان ایلام، اخذ مجوز راه اندازی داروخانه فوریتی در آبادان، تامین داروهای خاص در خراسان جنوبی و بزودی تکمیل پروژه احداث داروخانه در سمنان از دیگر دستاوردهای حوزه دارویی است که می‌تواند یک پوشش سراسری در کشور ایجاد کند.

مشاهده ۱۱۸
/
۱۴۰۲/۰۷/۲۳- ۱۶:۱۲
/
0
تعداد بازدید:118 یکشنبه 23 مهر 1402 - 16:12
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است